January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Złoto w górę wobec słabnącego dolara amerykańskiego w związku z osłabieniem oczekiwań inflacyjnych Przez Investing.com


© Reutera.

Autor: Zhang Mengying

Investing.com – Złoto spadło we wtorek rano w Azji, gdy dolar amerykański osłabił się w wyniku osłabienia oczekiwań inflacyjnych.

o 12:45 ET (4:45 GMT) wzrósł o ,12% do 1 826,95 USD. Kurs, który zwykle porusza się odwrotnie do złota, wzrósł w środę rano. Łagodzenie oczekiwań inflacyjnych skłoniło do ponownej oceny perspektyw agresywnych podwyżek stóp procentowych.

Benchmark ustabilizował się, utrzymując w ryzach zyski w złocie.

Jako sposób na zaostrzenie sankcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę, United states of america, Wielka Brytania, Japonia i Kanada również planują ogłosić z Rosji podczas szczytu G7.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde, prezes Rezerwy Federalnej United states Jerome Powell, gubernator Banku Anglii Andrew Bailey i prezes Cleveland Fed Loretta Mester mają przemawiać na spotkaniu EBC w tę środę.

dane, które mierzą całkowitą wartość nowych zamówień na wyroby o dużej trwałości, wzrosły w maju o ,7%, co wskazuje na utrzymującą się siłę wydatków przedsiębiorstw na sprzęt, ale rosnące stopy procentowe mogą spowolnić tę dynamikę.

W regionie Azji i Pacyfiku oficjalne dane z Hongkongu w poniedziałek pokazały, że chiński import złota netto przez Hongkong wzrósł w maju o 58,3% miesiąc do miesiąca, ponieważ COVID-19 osłabł w głównych miastach.

W pozostałych metalach szlachetnych spadł o ,02%. wzrósł o ,01%, podczas gdy wspiął się o ,94%.