January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Zaciąganie kredytów hipotecznych w Izraelu silnie wzrosło w maju

Financial institution Izraela informuje, że kredyty hipoteczne wyniosły w zeszłym miesiącu 12 miliardów NIS, co jest drugą najwyższą kwotą kredytów hipotecznych zaciągniętych w tym roku, pobitą jedynie przez rekordowy poziom 13,4 miliarda NIS w marcu.

&#13
&#13

&#13

W maju wzrosła łączna liczba nowych kredytów mieszkaniowych zaciągniętych w Izraelu. Kredyty hipoteczne wyniosły w zeszłym miesiącu 12 miliardów NIS, o 14% więcej niż w kwietniu, według opublikowanych dzisiaj danych Banku Izraela. W maju odnotowano drugą najwyższą sumę kredytów hipotecznych zaciągniętych w tym roku, pobitą jedynie przez rekordowy poziom 13,4 miliarda NIS w marcu 2022 roku.

&#13

Financial institution Izraela nie podał w dzisiejszym raporcie zestawienia kredytobiorców hipotecznych, ale zestawienia z ostatnich kilku miesięcy wskazują, że nabywcy inwestycji znacznie ograniczyli swoją obecność na rynku.

&#13

Stosunkowo niski kwietniowy wskaźnik zaciągania kredytów hipotecznych w wysokości 10,5 miliarda NIS był związany ze świętami Paschy, które zmniejszyły liczbę dni roboczych w miesiącu. Mimo to suma za kwiecień była niezwykle wysoka, biorąc pod uwagę, że w tym miesiącu wypadało święto Paschy.

&#13

Opublikowane przez Globes, Israel Enterprise News – en.globes.co.il – 14 czerwca 2022 r.

&#13

© Prawa autorskie wydawcy Globes Itonut (1983) Ltd., 2022.

&#13
&#13

&#13

Kredyt hipoteczny: Shutterstock

Kredyt hipoteczny: Shutterstock