January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Yen hits new 24-year low testing BoJ’s ultra-loose policy

W środę jen spadł do nowego 24-letniego bare minimum w stosunku do dolara, ponieważ duże, zależne od importu japońskie firmy nadal kupowały amerykańską walutę, a fundusze hedgingowe rozwijały więcej swoich zakładów, że Lender Japonii był gotów dostosować swoją bardzo luźną walutę polityka.

Na początku handlu w Tokio jen spadł do 136,71 jenów w stosunku do dolara, opierając się na nocnym załamaniu w godzinach handlu w United states i wdarciu się na nowe terytorium po kilkutygodniowym spadku.

Handlowcy powiedzieli, że ruch poza linię 136 jenów był znaczącym testem dla BoJ i szerzej japońskich władz, ponieważ spekulacje rynkowe rosły, że gwałtowny ruch z obecnych poziomów do 140 jenów może wymusić jakąś formę praktycznej interwencji po w dużej mierze nieskutecznych ostrzeżeniach ustnych.

Zmienność jena była spowodowana rozbieżnością między polityką Rezerwy Federalnej United states of america a polityką BoJ. Podczas gdy Fed znacznie wzmaga wysiłki, aby powstrzymać gwałtownie rosnące ceny i wprowadził pierwszą podwyżkę stóp procentowych o ,75 punktu procentowego od 1994 r., BoJ trzyma się bardzo gołębiej polityki, celując w ujemną stopę krótkoterminową na poziomie -,1 procent.

Przed zeszłotygodniowym posiedzeniem w sprawie polityki pieniężnej BoJ niektórzy handlowcy sądzili, że gubernator Haruhiko Kuroda może zmienić politykę banku. Ale BoJ dał jasno do zrozumienia, że ​​się nie zmieni, i powiedział tylko, że „zwróci należytą uwagę” na rozwój rynków forex.

Stratedzy Currency trading doszli do wniosku, że BoJ uprawdopodobnił, że rynek obniży kurs jena, a analitycy z JPMorgan wśród tych, którzy twierdzą, że waluta może spaść nawet poniżej 140 jenów w stosunku do dolara.

Analitycy Currency trading powiedzieli, że obecnie istnieją dwie główne siły napędzające krótkoterminowe ruchy jena.

Jedną z nich są japońskie korporacje, które potrzebują stałego źródła dolarów, aby sprostać wymaganiom rosnących kosztów importu energii i surowców, powiedział Yujiro Goto, strateg Fx w Nomura.

Drugi to spekulanci, którzy odkręcają pozycje, które zostały zbudowane przed posiedzeniem BoJ w zeszłym tygodniu w oczekiwaniu na niewielką zmianę w polityce, ale doszli do wniosku, że takie ryzyko się zmniejszyło.

Goto powiedział, że niektórzy inwestorzy sądzili, że nadchodzące lipcowe posiedzenie BJ może doprowadzić do zmiany polityki. Zauważył, że spotkanie odbędzie się po decydujących wyborach do izby wyższej na początku lipca, które pozbawiły rząd części elastyczności w podejmowaniu zdecydowanych ruchów, dopóki nie zapewni on zwycięstwa.