January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Wzrost akcji PayPal po doniesieniach o udziałach Elliott Management (NASDAQ:PYPL)

PayPal

Justin Sullivan

PayPal (NASDAQ:PYPL) skoczył 7,5% w handlu po godzinach po doniesieniach, że aktywny inwestor Elliott Administration buduje udziały w firmie płatniczej.

Według a Raport WSJ. Elliott ma według A Raport Bloomberga. Aktywista może zostać jednym z pięciu największych inwestorów fintechu.

Wiadomości o stawkach Elliotta pojawiają się po tym, jak analitycy spekulowali w zeszłym tygodniu, że firma płatnicza może stać się celem dla aktywistów. To może być odpowiedni moment dla aktywisty, który zaatakuje dyrektora generalnego PYP, Dana Schulmana, niedługo skończy 65 lat, a zarząd będzie musiał przyjrzeć się planowi sukcesji, napisał w czwartek Don Bilson z Gordona Hasketta. przez Bernsteina, który również dyskutuje, czy PayPal mógłby stać się celem aktywistów.

Bilson spekulował w czwartek, że fundusze aktywistów, które mogą atakować PayPal, obejmują behemot Elliott, DE Shaw, który posiadał udziały w pierwszym kwartale i Politan Capital.

Fundusz hedgingowy Elliott wydaje się być zajęty w ostatnich tygodniach. WSJ poinformował na początku tego miesiąca, że ​​Elliott przejął udziały w firmie społecznościowej Pinterest (PINS).

Stawka Elliotta pojawia się również po raporcie Bloomberga z października, że ​​PayPal (PYPL) zwrócił się do Pinteresta (PINS) w sprawie możliwego przejęcia. PayPal powiedział później, że nie realizuje transakcji PINS.