November 27, 2022

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Współzałożyciel Solany mówi, że NFT mają „50 różnych przypadków użycia”, które mogą wprowadzić miliony w tym roku – TechCrunch

Czuję się jak wczoraj, że increase NFT przyciągnął uwagę społeczności kryptograficznej, wywołując fale nawet poza światem internet3. Ale mniej więcej rok później szum wokół NFT nieco ucichł. Ale to nie powstrzymuje niektórych w świecie kryptowalut przed optymizmem w stosunku do niezamiennych tokenów.

Podczas gdy wiele uwagi i wysiłków branży koncentrowało się na NFT ze zdjęciem profilowym, takim jak Bored Ape Yacht Club lub CryptoPunks, coraz popularniejsze stają się NFT, które oferują użyteczność wykraczającą poza obrazy.

„Myślę, że w NFT wszystko naprawdę drapie powierzchnię” – powiedział w tym tygodniu dla TechCrunch Raj Gokal, współzałożyciel Solana. „Myślę, że NFT mają 50 różnych przypadków użycia, które wydają się być połączone w jeden. Myślę, że spodziewamy się większości [crypto] projekty wykorzystujące NFT”.

Nowe przypadki użycia NFT rozciągają się od gier po muzykę, a Gokal widzi wystarczającą aktywność startupów skoncentrowaną na tych obszarach, aby ogólnie optymistycznie patrzeć na zasoby cyfrowe.

„Istnieje jakaś fala nowych produktów NFT [coming] które mogłyby wprowadzić miliony użytkowników w trzecim i czwartym kwartale” – powiedział Gokal. Dodał, że zamiast myśleć o rozwijaniu ekosystemu Solana, bardziej ekscytujące jest obserwowanie, jak rozwija się on dzięki programistom i twórcom.