January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Właściciel TikTok ByteDance bada samodzielnie zaprojektowane chipy

Podczas gdy ByteDance jest najbardziej znany ze swojej wirusowej aplikacji społecznościowej TikTok, firma z Pekinu wzmacnia teraz swoje umiejętności w zakresie projektowania półprzewodników. ByteDance nie będzie produkować chipów na sprzedaż innym, ale będzie projektować półprzewodniki, których potrzebuje wewnętrznie do określonych zastosowań.

Artur Widak | Nurphoto | Obrazy Getty

ByteDance, właściciel TikTok, rozważa zaprojektowanie własnych chipów, dołączając do mnóstwa chińskich gigantów internetowych skupionych na półprzewodnikach, gdy Pekin próbuje stać się bardziej samowystarczalny w krytycznej technologii.

ByteDance, firma macierzysta stojąca za TikTok i nowszymi sukcesami w grach, bada projektowanie chipów na własny użytek w wyspecjalizowanych dziedzinach, ponieważ nie była w stanie znaleźć dostawców spełniających jej wymagania, powiedział CNBC rzecznik prasowy.

Chipy zostaną dostosowane do obciążeń związanych z wieloma obszarami biznesowymi ByteDance, w tym z platformami wideo, aplikacjami informacyjnymi i rozrywkowymi, dodał rzecznik.

ByteDance nie będzie produkować chipów na sprzedaż innym firmom. Gigant mediów społecznościowych ma na swojej stronie internetowej wiele ofert pracy na stanowiska związane z projektowaniem półprzewodników.

Nacisk firmy z siedzibą w Pekinie na projektowanie półprzewodników dotyczy dwóch głównych tematów — coraz większego zainteresowania firm tworzeniem chipów do określonych celów, a także dążeń rządu chińskiego do wzmocnienia tej podstawowej technologii.