September 30, 2022

businessis.pl

Światowy rozwój biznesu

Właściciel TikTok ByteDance bada samodzielnie zaprojektowane chipy

Właściciel TikTok ByteDance bada samodzielnie zaprojektowane chipy

Podczas gdy ByteDance jest najbardziej znany ze swojej wirusowej aplikacji społecznościowej TikTok, firma z Pekinu wzmacnia teraz swoje umiejętności w zakresie projektowania półprzewodników. ByteDance nie będzie produkować chipów na sprzedaż innym, ale będzie projektować półprzewodniki, których potrzebuje wewnętrznie do określonych zastosowań.

Artur Widak | Nurphoto | Obrazy Getty

ByteDance, właściciel TikTok, rozważa zaprojektowanie własnych chipów, dołączając do mnóstwa chińskich gigantów internetowych skupionych na półprzewodnikach, gdy Pekin próbuje stać się bardziej samowystarczalny w krytycznej technologii.

ByteDance, firma macierzysta stojąca za TikTok i nowszymi sukcesami w grach, bada projektowanie chipów na własny użytek w wyspecjalizowanych dziedzinach, ponieważ nie była w stanie znaleźć dostawców spełniających jej wymagania, powiedział CNBC rzecznik prasowy.

Chipy zostaną dostosowane do obciążeń związanych z wieloma obszarami biznesowymi ByteDance, w tym z platformami wideo, aplikacjami informacyjnymi i rozrywkowymi, dodał rzecznik.

ByteDance nie będzie produkować chipów na sprzedaż innym firmom. Gigant mediów społecznościowych ma na swojej stronie internetowej wiele ofert pracy na stanowiska związane z projektowaniem półprzewodników.

Nacisk firmy z siedzibą w Pekinie na projektowanie półprzewodników dotyczy dwóch głównych tematów — coraz większego zainteresowania firm tworzeniem chipów do określonych celów, a także dążeń rządu chińskiego do wzmocnienia tej podstawowej technologii.