January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Tworzenie niestandardowych wykresów w Domo
/ Tworzenie niestandardowych wykresów w Domo

Trouble

Podczas oceny roszczeń odszkodowawczych dla pracowników nasi menedżerowie ds. roszczeń w Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych National League of Metropolitan areas (NLC) nie mieli łatwego i angażującego wizualnie sposobu, aby zobaczyć, gdzie w ludzkim ciele dochodzi do najczęstszych i najbardziej kosztownych urazów.

Chociaż w Domo dostępnych jest wiele wspaniałych rodzajów kart, nie ma takiej, która zawiera ludzkie ciało.

Rozwiązanie

Korzystając z funkcji niestandardowego wykresu, udało mi się znaleźć plik SVG przedstawiający ludzkie ciało. Pobrałem go i użyłem Inkscape aby utworzyć kilka dodatkowych części ciała i oznaczyć każdą z nich zgodnie z moim zbiorem danych roszczeń.

Następnie dodałem plik jako niestandardowy wykres do mojej instancji Domo. Udało mi się stworzyć kilka różnych kart, które pokazują częstotliwość, nasilenie i średni koszt urazu określonej części ciała.

Możemy również filtrować według określonego zawodu lub przedziału wiekowego, co może dodatkowo pomóc osobom zajmującym się likwidacją szkód oszacować koszt nowego roszczenia.

Dodatkowe informacje

Stworzyłem również i dołączyłem niestandardowy wykres szesnastkowy Stanów Zjednoczonych (u góry tego postu), aby równomiernie pokazać każdy stan. Ponieważ nie mogłem znaleźć istniejącego pliku SVG z United states jako mapy szesnastkowej, stworzyłem go od podstaw za pomocą narzędzia kształtu w Inkscape.