January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Twitter deal setbacks, Dogecoin hype, and a

Nawet według przesadnej definicji dziwności Elona Muska, ostatnie 24 godziny były bardziej niż trochę dziwne.

Tylko we wtorek Musk podsycił obawy inwestorów na forum ekonomicznym zarówno zdemaskowały kryptowalutę, jak i ją napompowały zamachnął się toporem na swoją flagową firmę, podczas gdy zarząd i udziałowcy firmy, którą ściga, głosowali, czy chcą, aby umowa była kontynuowana i ma do czynienia z co najmniej dwoma sprawami sądowymi.

Jest to, pod każdym względem, kompletnie szalona seria wydarzeń. Nawet dla Muska, który… ma praktycznie stworzył markę osobistą z kontrowersji.

Oto krótkie podsumowanie dzisiejszych rewelacji na temat CEO SpaceX.

Wywołał dramat na Twitterze, gdy zarząd firmy bierze udział w głosowaniu

Tuż przed zarządem Twittera jednogłośnie zalecane akcjonariuszom, którzy zaaprobowali zakup firmy przez Muska za 44 miliardy dolarów, Musk przedstawił szereg wyzwań, które trzeba będzie najpierw pokonać.

Przemawiając na Forum Ekonomicznym Kataru w Doha, Musk wymienił trzy „nierozwiązane sprawy” to musiałoby zostać załatwione, zanim kupiłby firmę.

Pojawił się również dobrze znany trouble spambotów. Podczas gdy portal społecznościowy otworzył swój kanał strażacki z danymi dla Muska, powiedział: „nadal czekamy na rozwiązanie w tej sprawie”. Musk zauważył, że trzeba będzie zająć się finansowaniem dłużnym, aby mógł zapłacić za transakcję. Pomiędzy jego zastawem w wysokości 33,5 miliarda dolarów a kolejnymi 7,1 miliarda dolarów z innych źródeł, jest blisko uzgodnionej ceny, ale kredyty bankowe będą musiały zrekompensować różnicę. I nie jest pewne, jak to zostanie rozwiązane.

Wreszcie zgoda akcjonariusza jest oczywiście niezbędna. I chociaż zarząd pobłogosławił transakcję, mniej jasne jest, że akcjonariusze są tak samo uparty. Niektórzy złożyli już pozew o dotychczasowy przebieg przejęcia Twittera.

Opowiadał się za Dogecoin (znowu), jednocześnie bagatelizując inwestycje kryptograficzne

Na tym samym discussion board Musk po raz kolejny wyraził poparcie dla Dogecoina, zauważając, że SpaceX wkrótce zaakceptuje go do sprzedaży towarów. (W rezultacie kryptowaluta wzrosła o prawie 12% we wtorek po południu.) „Po prostu znam wielu ludzi, którzy nie są tak zamożni, którzy, wiecie, zachęcili mnie do kupowania i wspierania Dogecoin.” Piżmo powiedział. „Odpowiadam tym ludziom”.

Nieco później jednak pozornie zabezpieczył się przed większym tematem inwestowania w kryptowaluty, mówiąc: „Nigdy nie powiedziałem, że ludzie powinni inwestować w kryptowaluty. W przypadku Tesli, SpaceX, ja, wszyscy kupiliśmy trochę bitcoinów, ale jest to niewielki procent naszych całkowitych aktywów pieniężnych”.

Odpowiedział na pozew o to, ile osób zwalnia Tesla

Byli pracownicy złożył pozew przeciwko Tesli, mówiąc, że firma naruszyła przepisy prawa pracy dotyczące „masowych zwolnień” po pojawieniu się doniesień o wewnętrznej notatce, mówiącej, że firma musi wyciąć 10% jego etatowego personelu. Musk próbuje zmienić narrację na 10 temat, mówiąc, że chociaż firma zmniejszy zatrudnienie o 10% w ciągu najbliższych trzech miesięcy, zwiększy zatrudnienie na godzinę. W końcu twierdzi, że tylko 3,5% siły roboczej zostanie dotkniętych, mówiąc, że całość „nie była tremendous materiałem”.

Został w dużej mierze wyrzeczony przez swoją transpłciową córkę

Poza tym korporacyjnym dramatem, we wtorek wyszło na jaw pozew sądowy z kwietnia od transpłciowej córki Muska, który powiedział: „Już nie mieszkam z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim spokrewniony w jakikolwiek sposób, kształt lub formę”.

Xavier Alexander Musk niedawno skończył 18 lat i zwrócił się do sądu o zmianę jej płci z męskiej na żeńską oraz o zarejestrowanie jej nowego imienia, w tym nazwiska. Nie było żadnych dodatkowych szczegółów na temat tego, co wydarzyło się między nimi.

Piżmo jednak opublikowało a Para Tweety w marcu, które społeczność LGBTQ określiła jako obraźliwe.