January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

The Joy of Laughter | Solopreneur Solutions

„Śmiech jest najlepszym lekarstwem” to wyrażenie, które pochodzi z czasów biblijnych jako stare przysłowie i nadal jest powszechnie używane na całym świecie. To dlatego, że to prawda!

Przyjrzyjmy się, co dzieje się w twoim ciele, umyśle i duchu, kiedy się śmiejesz.

Wpływ śmiechu na Twoje ciało

Podczas śmiechu uwalniane są endorfiny, które stymulują mięśnie, nerwy, organy i tkanki. Badania pokazują, że te endorfiny łagodzą przewlekły ból, pomagają złagodzić stres i wspomagają funkcjonowanie układu odpornościowego. Śmiech dosłownie pomaga uzdrowić twoje ciało.

Śmiech i twój umysł

Szczęśliwe myśli prowadzą do bardziej pozytywnego spojrzenia na życie. Kiedy spędzasz czas z przyjaciółmi i prowadzisz dobrą rozmowę, która wywołuje uśmiechy i śmiech, twój umysł wytwarza szczęśliwe myśli.

Z drugiej strony, jeśli zawsze jesteś w pobliżu ludzi, którzy nigdy się nie uśmiechają i zawsze znajdują coś, na co można narzekać, skłaniasz się ku bardziej negatywnemu spojrzeniu na życie.

Wzmacnianie swojej wewnętrznej istoty

Śmiech powoduje, że twoja wewnętrzna istota jest wzmocniona emocjonalnie i fizycznie. Kiedy się śmiejesz, a nawet się uśmiechasz, twoja wewnętrzna istota jest stymulowana w pozytywny sposób, tworząc bardziej pozytywne spojrzenie na życie. Pomaga to Twojemu organizmowi wytwarzać więcej samoleczących się endorfin, co w rzeczywistości pomaga Twojemu ciału zachować zdrowie i optymalnie działać!

Wzmacniaj swoje duchy

Śmiech poprawia nastrój, pomagając poczuć się podniesionym na duchu. Śmiech nie tylko pomaga ci osobiście, jest również bardzo zaraźliwy i zaraźliwy, co pomaga ludziom wokół ciebie odczuwać mniejszy stres i niepokój.

Czy nie po prostu uwielbiasz, gdy słyszysz śmiech niemowlęcia lub małego dziecka? Co ci się stało? Nie możesz powstrzymać się od śmiechu! Śmiech zaczyna się rozwijać u ludzi już w wieku 3 miesięcy, a śmiech dziecka jest jednym z najbardziej zaraźliwych dźwięków ludzkich.

Śmiech i twoje relacje

Kiedy dwie osoby dzielą śmieszną historię lub pojawia się głupia sytuacja między dwojgiem ludzi, powstaje wyjątkowa więź. Pomiędzy tymi dwoma powstaje coś wyjątkowego, z czym tylko oni mogą się utożsamiać. To wewnętrzny żart, który jest wyjątkowy dla tych, którzy w danej chwili się podzielili.

Kiedy dwoje ludzi spędza ze sobą dużo czasu śmiejąc się, rozwija się silniejszy, trwalszy związek.

W małżeństwie badania pokazują, że pary, które się śmieją, pozostają razem znacznie dłużej, jeśli nie na całe życie. Pomyśl o naprawdę szczęśliwej parze, którą znasz. Jasne, każda rodzina ma swoje problemy, a małżeństwo wymaga pracy, ale są szanse, że spędzają ze sobą dużo czasu na śmiech. To też nie dzieje się przez przypadek. Można go tworzyć i pielęgnować!

Kiedy zdecydujesz się na śmiech, będziesz w stanie przejść przez wiele innych trudnych sytuacji w życiu i wyjdziesz na szczęśliwszą i zdrowszą osobę.

Życie może być ciężkie, więc dlaczego nie uczynić go bardziej radosnym? Możesz, jeśli chcesz.

Zawsze staraj się czerpać radość z każdej sytuacji i śmiej się tak często, jak to możliwe każdego dnia. Ponadto, spędzając więcej czasu z pozytywnymi ludźmi, którzy kochają życie i uwielbiają się śmiać, będziesz zdumiony tym, jak zaczynasz się czuć w środku i na zewnątrz!

Jako solopreneur decydujesz się na Stwórz Wielki Dzień, to wybór.