January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Ta kryptozima może być długa, ale budowniczowie pozostają uparty – TechCrunch

Wiele z topowe aktywa cyfrowe na rynku kryptowalut znacznie spadły, ale niektórzy uczestnicy rynku lekceważą to i skupiają się na długiej grze.

Według CoinMarketCap pięć największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej spadło o 55% lub więcej od roku dane. Dwa najlepsze, bitcoin i ether, spadły w tym okresie odpowiednio o 56,5% i 68,5%.

Ale Pascal Gauthier, prezes i dyrektor generalny Ledger, powiedział podczas panelu na konferencji Op3n jego firmy w Nowym Jorku, że „to nie wydaje się [crypto] bessy.”

„Teraz dla makroekonomii jest to krwawa łaźnia” – dodał Gauthier.

Na przykład szwedzki dostawca kup teraz, zapłać później Klarna rozważa pozyskiwanie kapitału na około Wycena 10 miliardów dolarów, w porównaniu z wyceną z połowy 2021 r. wynoszącą ponad 45 miliardów dolarów, podał TechCrunch w zeszłym tygodniu. A wiele wartości organization z branży fintech gwałtownie spada, przez co kryzys jest jeszcze większy niż w większości innych sektorów.

Gauthier odniósł się również do Nasdaq, który od początku roku stracił 26%. „Istnieją więc fashionable makro, które po prostu wpływają na wszystko w skali globalnej, wszędzie” – powiedział Gauthier. „Więc właściwie, [crypto] rynek całkiem nieźle się opiera, a [crypto] na rynek wpłynęły wydarzenia makro i nasza własna chciwość”.

W przeciwieństwie? Wieloletni posiadacz bitcoinów Dan Held, dyrektor ds. marketingu wzrostu na giełdzie kryptograficznej Kraken, powiedział podczas panelu, że „ta kryptozima jest tak samo surowa jak inne”.

„Będzie zimno, ale nadal jestem tak uparty, jak zawsze na bitcoinie” – powiedział Held.