January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Sprzedaż marihuany w Kanadzie nadal rosła w maju, oto dlaczego

Statystyki Kanada wydany Majowa sprzedaż detaliczna w Kanadzie, z konopie indyjskie sprzedaż wzrosła od kwietnia o 0,7% do 375,8 mln CAD (290 mln), as zgłoszone Nowe przedsięwzięcia związane z konopiami indyjskimi.

Sprzedaż wzrosła o 20,1% w stosunku do poprzedniego roku, w porównaniu z 26,1% kwietniowym tempem wzrostu i blisko najniższego rocznego tempa wzrostu 19,2% w grudniu,czyta raport. „Kwiecień został zrewidowany z 372,4 mln CAD do 373,4 mln CAD”.

Głównym powodem wzrostu sprzedaży konopi był wzrost sklepów z marihuaną, a także spadające ceny kwiatów, sprowadzające konsumentów z nielegalnego rynku.

Która prowincja sprzedała najwięcej marihuany w maju?

W Ontario, sprzedaż wzrosła o 0,5% od kwietnia io 37% więcej niż rok temuco odzwierciedla wzrost liczby sklepów z konopiami w największym województwie pod względem liczby ludności.

Druga co do wielkości prowincja Kanady, Albertawzrosła o 1% od kwietnia i o 9% więcej niż rok temu”, czytamy w raporcie. Ponadto „Quebec wzrosła o 0,7% od kwietnia i o 2% więcej niż rok temu, podczas gdy Brytyjska Kolumbia wzrosła o 4% w porównaniu z kwietniem, ponieważ wzrosła o 29% w porównaniu z rokiem poprzednim”.

Co dane mówią o sprzedaży marihuany w Kanadzie?

Hiifyre IQdostawca analityki danych, szacowałem Sprzedaż w czerwcu będzie “wyższa o 0,8%, czyli o 1,5% poniżej rzeczywistego poziomu z maja io 20,6% więcej niż rok temu”. Co więcej, Hifyre prognozowało „majową sprzedaż w wysokości 367,4 miliona dolarów” na podstawie własnych danych.

Dodatkowo, Hiifyre szacowana sprzedaż niekwiatów na 29,0% w maju i 29,3% w czerwcu.

„19 sierpnia zostaną opublikowane dane dotyczące sprzedaży w czerwcu” – powiedział kanadyjski raport o handlu detalicznym konopiami indyjskimi.

Obraz autorstwa Benzinga