January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Snap stock ulega zniszczeniu – TechCrunch

Inwestorzy w spółce mediów społecznościowych Snap są dziś po południu zachwyceni, ponieważ akcje przeżyły lekkie załamanie po wczorajszym ogłoszeniu wyników za II kwartał. W momencie pisania tego artykułu cena akcji spadła o prawie 40% w ciągu dnia, ponieważ inwestorzy zmieniają swoje oczekiwania co do przyszłych wyników akcji.

Po wczorajszym zamknięciu tuż poniżej 16,50 USD, ich akcje oscylują teraz poniżej 10 USD. Akcje spadły o prawie 90% z rekordowego poziomu 83,34 USD we wrześniu zeszłego roku, wymazując dziesiątki miliardów wartości kapitalizacji rynkowej i spadając mocniej niż ogarnięte, niestabilne kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Jak Snapowi udało się tak mocno wystraszyć inwestorów? Jak informowaliśmy wczoraj, firma nie tylko pominęła prognozy przychodów, ale odmówiła podania wytycznych dotyczących przyszłych kwartałów ze względu na „niepewność związaną ze środowiskiem operacyjnym”.

Snap jechał w zeszłym roku wysoko, ciesząc się wielokrotnością zysków, które wielu analityków uważało za nie do utrzymania, ale inni postrzegali jako sygnał wysokich oczekiwań wobec firmy w porównaniu z jej konkurentami.

Wiele akcji spółek technologicznych dokonało ogromnych spadków cen akcji w związku z szerszą wyprzedażą akcji spółek technologicznych, ale Snap spadł teraz znacznie głębiej pod względem procentowym niż inne firmy społecznościowe, w tym Twitter i Meta.