January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Should I pay off my bond or smaller debts first?

Dziękuję za Twoje pytanie. Po pierwsze, przykro mi słyszeć o utracie pracy. Jeśli chodzi o spłatę zadłużenia, istnieją pewne strategie, które można wdrożyć, aby zrobić to w strategiczny sposób.

Opcja 1:

Zrób listę swoich długów, zaczynając od długu o najwyższym oprocentowaniu, a kończąc na długu o najniższym oprocentowaniu.

Spłacając minimalne kwoty długów na dole listy, skup swoją energię i zasoby na najdroższym długu pod względem odsetek.

Ponieważ odsetki dodadzą się tutaj najszybciej, warto zdusić je w zarodku i jak najszybciej spłacić. Gdy ten dług zostanie spłacony, weź miesięczną ratę, którą zapłaciłeś, i dodaj ją do raty długu, który teraz jest najwyżej oprocentowany.

Za każdym razem, gdy spłacasz dług, zauważysz, że Twoja rata za kolejny dług rośnie, ponieważ raty, które spłacałeś poprzednie długi, będą teraz skoncentrowane na następnym. Powinno to doprowadzić do efektu kuli śnieżnej, a Ty powinieneś być w stanie szybciej i szybciej zlikwidować dług.

Opcja 2:

Dzięki tej metodzie wypisz swój dług na podstawie wielkości długu, zaczynając od największej kwoty. Jeszcze raz spłacasz minimal na pozostałe długi, ale skupiasz swoją energię na długu pierwszorzędnym. Takie podejście sprawi, że duża kwota będzie wyglądać na mniejszą szybciej, co niektórzy uważają za bardziej motywujące.

Sporządzanie listy wszystkich długów może być bardzo przytłaczające. Jeśli chodzi o Twój dom, jeśli to możliwe, spłacaj minimalną kwotę, jeśli jesteś zainteresowany utrzymaniem nieruchomości.

Zainwestuj lub spłać dług

Posiadanie zarówno długu, jak i oszczędności jest rzeczywistością dla większości ludzi, a bardzo niewiele osób spłaca dług, zanim zaczną oszczędzać.

Kluczem jest tutaj skupienie się na oprocentowaniu długu i zastanowienie się, jaki byłby potencjalny zwrot z inwestycji. Ponadto, jeśli masz duży dług i zaczyna on być przytłaczający, lepiej najpierw spłacić dług, aby utrzymać poziom stresu pod kontrolą. Ponadto należy pamiętać, że posiadanie zbyt dużego zadłużenia może utrudnić przyszłe możliwości pożyczkowe. Ponadto posiadanie zbyt dużego zadłużenia do obsługi zmniejsza możliwości inwestowania na przyszłość.

Chociaż listing zastawny jest zazwyczaj tańszą formą zadłużenia, spłata kaucji i pozostawanie bez grosza w oczekiwaniu na spłatę UIF może być stresujące. Pamiętaj, że będziesz musiał zadbać o płynność finansową podczas poszukiwania alternatywnego zatrudnienia.

W związku z tym, biorąc pod uwagę powyższe rozważania, idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie równowagi między radzeniem ze stresem, uregulowaniem kosztownego długu i zapewnieniem, że możesz pokryć wydatki na życie, dopóki nie znajdziesz pracy lub dopóki UIF nie wypłaci.