February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Saving for your next car

Zarządzanie życiem osobistym i zawodowym w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie może być wyzwaniem. Poleganie na transporcie publicznym lub innych osobach, które dowiozą Cię z punktu A do punktu B, jeśli nie posiadasz samochodu, z pewnością może być dodatkowym stresem. Tak więc, mimo że posiadanie pojazdu jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, zapewnianie swobody mobilności ma swoją cenę.

Decyzja o zakupie samochodu to ważny krok finansowy, który wymaga starannego rozważenia, wystarczających badań i budżetowania. Dlatego wskazane jest oszczędzanie przed dokonaniem zakupu. Ponieważ lipiec został uznany za miesiąc oszczędności, WesBank, jako wiodący w kraju dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie pojazdów i aktywów, przedstawił kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić na następny samochód.

Ustaw cel oszczędnościowy

Oszczędzając na tak ważny przedmiot, jak samochód, ważne jest, aby mieć solidny strategy osiągnięcia celu oszczędnościowego. Kalkulator finansowania pojazdu WesBank to przydatne narzędzie do obliczania miesięcznych spłat za pojazd, który chcesz kupić. Pomoże Ci to zdecydować, ile musisz zaoszczędzić i ile możesz sobie pozwolić na wpłacenie depozytu z góry na pojazd, aby obniżyć kwotę spłaty.

Porównanie cen

Robienie zakupów on the web w renomowanych witrynach i odwiedzanie dealerów, aby znaleźć samochód, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i Twojemu portfelowi, da Ci jaśniejsze pojęcie o tym, gdzie ustawić docelowe oszczędności. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić nowy, czy używany samochód, Twój wybór powinien zawsze zależeć od tego, na co możesz sobie wygodnie pozwolić, bez narażania się na stres finansowy.

Otwórz konto oszczędnościowe

Podczas gdy wielu nabywców samochodów ubiega się o finansowanie pojazdu z banku, aby dokonać zakupu, inni mogą być w stanie zapłacić za samochód gotówką. Niezależnie od tego, która opcja pasuje do Twojej kieszeni, przygotuj się na dodatkowe – a czasem nieoczekiwane – koszty związane z posiadaniem pojazdu. Dla spokoju ducha warto założyć osobne konto oszczędnościowe na wydatki na samochód, aby uniemożliwić wykorzystanie tych pieniędzy na inne rzeczy.

Ustaw budżet

Kupując samochód, istnieją dodatkowe koszty wykraczające poza miesięczną spłatę, na które musisz przeznaczyć, w tym:

  • Ubezpieczenie: Niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia pojazdu, najlepiej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej. Koszt ubezpieczenia zależy m.in. od marki i modelu pojazdu, wieku kierowcy i doświadczenia w prowadzeniu pojazdu oraz częstotliwości jazdy.
  • Paliwo: Przy stale rosnącej cenie paliwa musisz być w stanie dostosować swój budżet przy każdej podwyżce paliwa.
  • System konserwacji lub serwisu pojazdu: Jeśli Twój samochód nie jest objęty planem serwisowym lub przeglądowym, możesz rozważyć jego zakup. Plany te są dla Ciebie korzystne, ponieważ nie musisz przeznaczać budżetu na regularne serwisowanie pojazdu. Okresy międzyobsługowe są określone przez producenta w celu zachowania gwarancji pojazdu. Regularne serwisowanie pomaga zmaksymalizować wartość odsprzedaży Twojego samochodu. Jeśli zdecydujesz się nie kupować planu, będziesz musiał zaplanować usługi lub wykorzystać oszczędności na utrzymanie i serwisowanie samochodu zgodnie z wymaganiami.
  • Prawo jazdy i prawo jazdy: Prawo jazdy jest ważne przez pięć lat i ważne jest, aby upewnić się, że prowadzisz pojazd z ważnym prawem jazdy. Tarcza rejestracyjna pojazdu jest odnawiana co roku.

Naszym obowiązkiem jest upewnienie się, że nasi konsumenci są wyposażeni w niezbędną wiedzę finansową i zrozumienie, jeśli chodzi o budżetowanie długoterminowej inwestycji. Zachęcamy ich do odrabiania lekcji i zasięgania profesjonalnej porady tam, gdzie jest to wymagane. WesBank jest zawsze dostępny, aby pomóc konsumentom, którzy potrzebują pomocy.

Kupno samochodu to ekscytujące doświadczenie życiowe, ale to także zakup, który wymaga odpowiedzialnego budżetowania. Im więcej zaoszczędzisz z góry przed zakupem samochodu, tym bardziej zabezpieczysz się finansowo po przejęciu własności.

Kutlwano Mogatusi jest specjalistą ds. komunikacji w WesBank Retail.