January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Rynki europejskie otwierają się do zamknięcia, dane o inflacji w USA za czerwiec

LONDYN — Oczekuje się, że europejskie akcje w środę otworzą się niżej, powiększając straty z poprzednich sesji w tym tygodniu, ponieważ inwestorzy przygotowują się na najnowsze dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych.

Według danych IG, indeks FTSE w Wielkiej Brytanii jest o 15 punktów niższy do 7196, niemiecki DAX o 65 punktów do 12 830, francuski CAC 40 o 21 punktów do 6024, a włoski FTSE MIB o 75 punktów do 21 289.

Rynki światowe bacznie obserwują dane o inflacji z United states w środę. Według szacunków Dow Jones, czerwcowy indeks cen konsumpcyjnych powinien wykazać, że inflacja zasadnicza, w tym żywność i energia, wzrośnie powyżej majowego poziomu 8,6% do 8,8%.

Oczekiwany w środę gorący odczyt może skłonić Rezerwę Federalną do podwyżki stóp procentowych o kolejne 75 punktów bazowych na posiedzeniu w tym miesiącu. W zeszłym miesiącu Fed podniósł swoje referencyjne stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego do przedziału 1,5-1,75% w swojej najbardziej agresywnej podwyżce od 1994 roku.

Wybór akcji i fashionable inwestycyjne od CNBC Pro:

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje nieznacznie zmieniły się we wtorek w handlu nocnym, ponieważ inwestorzy oczekiwali na dane o inflacji. Na rynkach Azji i Pacyfiku z dnia na dzień akcje wzrosły, ponieważ Chiny opublikowały dane dotyczące handlu, a Bank Korei i Bank Rezerw Nowej Zelandii podniosły stopy procentowe.

Na froncie danych w Europie zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej w strefie euro i Wielkiej Brytanii za maj oraz ostateczna stopa inflacji w Niemczech za czerwiec.

— Yun Li z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu rynkowego.