January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Revamped Google News design goes live with top stories, local news and personalized articles

Firma Google uruchomiła dziś nową wersję Google News, w dwudziestą rocznicę powstania Google News. Nowy projekt, który miesiąc temu przyłapaliśmy na testach Google, przenosi Najważniejsze artykuły, Wiadomości lokalne i spersonalizowane propozycje na pierwszy plan strony głównej Google News, Google powiedział.

Wiadomości lokalne. Teraz możesz znaleźć pole wiadomości lokalnych w prawym górnym rogu strony głównej Google News. Ułatwia Ci znajdowanie lokalnych wiadomości z Twojej społeczności, które są dla Ciebie ważne. Dostępny jest nowy przycisk filtrowania, który umożliwia dodawanie wielu lokalizacji do sekcji wiadomości lokalnych, dzięki czemu można znaleźć lokalne wiadomości o społecznościach, które kochasz, ale już w nich nie mieszkasz. Google powiedział, że pomaga to lokalnym wydawcom wiadomości uzyskać większą widoczność i ruch z Google.

Dostosuj Wiadomości Google. Teraz możesz również dostosować tematy wyświetlane w Google News, klikając przycisk Dostosuj. Tam możesz dodawać, usuwać lub zmieniać kolejność tematów za pomocą funkcji suwaka.

Ulepszone sprawdzanie faktów. Firma Google ulepszyła również sekcję Sprawdzanie twarzy w Google News, zapewniając więcej kontekstu, oryginalne twierdzenie, niezależne oceny organizacji, dodając informacje o tym wyniku i nie tylko.

Z powrotem w Hiszpanii. 8 lat po tym, jak Google zamknęło Google News w Hiszpanii z powodu hiszpańskiego prawa, Google w końcu przywróciło Google News w Hiszpanii. Wiedzieliśmy, że to nadchodzi, a dziś jest dzień, w którym Google News znów w pełni działa w Hiszpanii. Google powiedział, że „jest to wynikiem nowego prawa autorskiego i mamy nadzieję, że powrót Google News do Hiszpanii pomoże większej liczbie osób i wiadomościom z większej liczby miejsc oraz pomoże wydawcom i nowym czytelnikom”.

Dlaczego nam zależy. Jak powiedzieliśmy, gdy widzieliśmy test przeprojektowania, za każdym razem, gdy Google publikuje nowy projekt lub interfejs użytkownika w wyszukiwarce Google lub Google News, może to wpłynąć na widoczność i kliknięcia ich witryny internetowej. Dlatego pamiętaj o tych testach interfejsu użytkownika, gdy rozumiesz zagrożenia lub korzyści, które możesz napotkać w przyszłości po wprowadzeniu zmian w interfejsie Google News.

Mieszkańcy Hiszpanii mają teraz dostęp do Google News bez żadnych ograniczeń.

Ponadto serwis Google News został oficjalnie uruchomiony 22 września 2002 r., więc nie zbliżamy się do końca 20 roku życia.


Nowość w wyszukiwarkach internetowych

O autorze

Barry Schwartz, redaktor współpracujący w Search Engine Land i członek zespołu programistycznego wydarzeń SMX. On posiada ZardzewiałyCegła, firma konsultingowa z siedzibą w Nowym Jorku. On też biega Okrągły stół wyszukiwarki, popularny blog wyszukiwania poświęcony bardzo zaawansowanym tematom SEM. Barry’ego można śledzić na Twitterze tutaj.