January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Oil pushed into retreat as recession angst rattles investors

Ropa tonęła, gdy inwestorzy rozważali eskalację obaw, że Stany Zjednoczone mogą zmierzać w kierunku recesji, podczas gdy administracja Bidena przygotowywała się do zintensyfikowania walki z wysokimi cenami na stacjach benzynowych, wzywając do zwolnienia podatkowego na benzynę.

West Texas Intermediate spadł poniżej 106 dolarów za baryłkę, powtarzając odwrót z poprzedniego tygodnia. Ponieważ inwestorzy są zaniepokojeni wpływem wyższych stóp procentowych w United states of america, przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, ma zeznawać przed Kongresem w środę na temat swojej próby powstrzymania inflacji szalejącej w najszybszym tempie od dziesięcioleci.

Prezydent Joe Biden wezwie do urlopu podatkowego od benzyny, powiedziała osoba zaznajomiona z planem, po tym, jak średnia cena detaliczna w Usa przekroczyła w tym miesiącu 5 dolarów za galon, po wzroście o ponad 50% w 2022 roku. Inicjatywa jest przed spotkaniem w czwartek między rafineriami a sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Ropa będzie liczyć się z miesięcznymi stratami, ponieważ obawy o znaczne spowolnienie gospodarcze zrównoważyły ​​skutki wojny na Ukrainie i oznaki wciąż niesprzyjających warunków. Supermajor Exxon Mobil Corp ostrzegł w tym tygodniu, że rynki ropy mogą pozostać napięte przez lata, podczas gdy Vitol Group, największy na świecie niezależny sprzedawca ropy naftowej, sygnalizował rosnący popyt na paliwo w Chinach. Jednocześnie rosnące marże zachęcają rafinerie do kupowania każdej dostępnej baryłki ropy.

„Szersze wpływy makro dyktowały ostatnio kierunek cen ropy”, powiedział Warren Patterson, szef strategii surowcowej w ING Groep NV w Singapurze. „Jednak zasadniczo rynek nadal pozostaje konstruktywny. Bilans naftowy ma być napięty przez pozostałą część roku, podczas gdy w krótkim okresie wysokie marże rafineryjne powinny wspierać popyt na ropę.”

Obawy o potencjalne spowolnienie w United states of america, które może osłabić popyt na energię, narosły w ostatnich dniach po podwyżce stóp przez Fed. Wszyscy, od prezesa Tesla Inc. Elona Muska po ekonomistę Nouriela Roubiniego, ostrzegali przed rosnącym prawdopodobieństwem, że największa gospodarka świata popadnie w recesję.

Ceny:

  • WTI z dostawą w sierpniu spadł o 3,5% do 105,73 USD za baryłkę na giełdzie New York Mercantile Trade o godzinie 11:15 w Singapurze.
  • Rozliczenie Brent za sierpień spadło o 3,1% do 111,06 USD za baryłkę na giełdzie ICE Futures Europe.
  • Mimo to, rynki ropy pozostają w zacofaniu, co jest trendem zwyżkowym, który charakteryzuje się cenami krótkoterminowymi, które są wyższe od cen długoterminowych. Szybki distribute Brenta — różnica między jego dwoma najbliższymi kontraktami — wyniósł 2,89 USD za baryłkę w przesunięciu wstecznym, w porównaniu z 2,73 USD za baryłkę na początku tego miesiąca.

„Przy popycie na towary przewyższającym podaż rynki pozostają napięte, nawet gdy tempo wzrostu spada, czego dowodem jest wysoki poziom szybkiego cofania się na kluczowych rynkach, takich jak ropa”, napisano w nocie Goldman Sachs Team Inc. „Inwestorzy powinni pamiętać, że spowolnienia wywołane przez Fed są po prostu krótkoterminowym złagodzeniem symptomu, inflacji, a nie lekarstwem na trouble niedoinwestowania”.

© 2022 Bloomberg