January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Odzyskiwanie jest wyciszone pomimo złagodzenia ograniczeń chipów

Oczekuje się, że wielkość sprzedaży jednośladów w czerwcu wzrośnie w porównaniu z poprzednim miesiącem, z wyjątkiem Hero MotoCorp Ltd. Rok do roku sprzedaż była mieszana, a Bajaj Auto Ltd. spadła o prawie 8%.

„Ożywienie popytu na obszarach wiejskich, prawdopodobne obniżenie cen i poprawa działalności MMŚP prawdopodobnie wpłyną na wzrost liczby jednośladów” – napisał Dolat Funds w notatce. Oczekuje, że popyt na rowery przebiegowe, takie jak Hero Splendor, Bajaj Platina, Hero HF Deluxe i Honda CB Glow wzrośnie wraz z otwarciem biur i instytucji edukacyjnych.

Według Motilal Oswal, jego interakcje z wiodącymi partnerami branżowymi wskazują na przyzwoite ożywienie dla jednośladów w czerwcu.

W notatce stwierdzono jednak, że motocykle top quality powyżej 150 cm3 borykają się z niedoborami chipów, co prowadzi do 15-dniowego okresu oczekiwania na Bajaj Auto.

W segmencie pojazdów użytkowych analitycy dostrzegają przytłumiony popyt. „Działalność na podczerwień została zatrzymana z powodu monsunu. Popyt ze strony operatorów segmentu cargo z długoterminowymi kontraktami pozostał dynamiczny” – napisał w nocie Motilal Oswal. Niedawna podwyżka stóp procentowych doprowadziła również do pewnego osłabienia konwersji zapytań na sprzedaż.

Dolat Money dostrzega silny popyt na średnie i ciężkie pojazdy użytkowe, spowodowany silnym popytem na wymianę ze strony operatorów flot zorganizowanych.

„Zapytania o pojazdy ICV są silne, a popyt coraz bardziej skłania się ku pojazdom CNG”.

Oczekuje, że w nadchodzących miesiącach liczba wysyłek ciągników gwałtownie spadnie ze względu na wysokie stany magazynowe na poziomie dealerów w branży.