February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Novavax zapewnia awaryjne zezwolenie FDA na adiuwantowaną szczepionkę przeciwko Covid-19

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (Fda) udziela firmie Novavax zezwolenia na stosowanie w sytuacjach awaryjnych (EUA). NVAX główny kandydat Szczepionka z adiuwantem (NVX-CoV2373) COVID-19 dla osób w wieku 18 lat i starszych.

Szczepionka z adiuwantem (NVX-CoV2373) jest testowana pod kątem dwudawkowej szczepienia podstawowego do aktywnej immunizacji w celu zapobiegania chorobie koronawirusowej 2019 (COVID-19) wywoływanej przez koronawirus 2 zespołu ostrej ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV-2) u osób w wieku 18 lat w wieku i więcej.

Dotacja Food and drug administration została wsparta odczytem danych z kluczowego badania klinicznego fazy 3 Avoid-19, w którym wzięło udział około 30 000 uczestników w wieku 18 lat i starszych w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Stanley C. Erck, prezes i dyrektor generalny, powiedział: „Dzisiejsze zezwolenie Food and drug administration na zastosowanie awaryjne naszej szczepionki przeciw COVID-19 zapewnia United states dostęp do pierwszej szczepionki przeciw COVID-19 na bazie białka. To zezwolenie odzwierciedla siłę naszej szczepionki przeciw COVID- 19 danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek, które podkreślają krytyczną potrzebę zaoferowania innej opcji szczepionki dla populacji United states podczas trwania pandemii”.

Firma podkreśliła, że ​​jej szczepionka Covid-19 jest pierwszą szczepionką przeciw COVID-19 na bazie białka dopuszczoną w Stanach Zjednoczonych.

Cost Action: Akcje Novavax tracą około 2 procent do 68,78 USD w środową sesję po godzinach.