February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Nova Launcher has been acquired by analytics company Branch

Nova Launcher jest z łatwością jednym z najlepszych programów uruchamiających Androida zarówno dla zaawansowanych użytkowników, jak i entuzjastów personalizacji. Twórcy aplikacji niedawno wyciągnęli okładki z wersji beta Nova Launcher 8. z przeprojektowanym menu ustawień i dynamicznym motywem Substance You. Ale teraz zadajemy nowe pytania dotyczące przyszłości projektu, gdy dowiadujemy się, że Nova Launcher i powiązana z nim aplikacja Sesame Universal Lookup zostały przejęte przez Department, firmę zajmującą się linkami mobilnymi i analityką.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

Kevin Barry, twórca Nova Launchera, wyjaśnia Oddział kupił dwie aplikacje i zatrudnił zespół składający się z niego, Nova Local community Manager Cliff Wade i deweloperów Sesame Research. Ponieważ prawie na pewno nie znasz Brancha, podstawową działalnością nowej firmy macierzystej jest udostępnienie twórcom aplikacji platformy do zarządzania i analizowania głębokich linków do ich dzieł. Jego technologia została zintegrowana z ponad 100 000 aplikacji od 2014 roku, w tym z organization takich jak Adobe, BuzzFeed i Yelp.

Barry porównuje Brancha, który potrzebuje Nova Launchera, do Google, który potrzebuje swoich urządzeń Pixel, ale zapewnia użytkowników, że oryginalny zespół zachowuje pełną kontrolę, kierując działaniami rozwojowymi dotyczącymi Nova Launchera i Sesame Research. Zespół obiecuje, że Nova nie przekształci się w przeciętny method uruchamiający Androida z płatnymi ścianami w stylu subskrypcji, natrętnym śledzeniem i reklamami. Model monetyzacji również nie ulegnie znaczącym zmianom, a Nova Launcher Key nadal będzie jednorazowym zakupem, aby odblokować wszystkie zaawansowane funkcje. Co więcej, większość nowych funkcji obsługujących usługę Branch byłaby opcjonalna i całkowicie opcjonalna.


Długoletni użytkownicy mogą, co zrozumiałe, obawiać się, że Department może gromadzić dane od użytkowników Nova, dzięki poziomowi dostępu i przywilejom systemowym, jakie uzyskuje aplikacja. Komunikat jest próbą rozwiania tych wyrażanych obaw i obaw Reddit. Podczas identyfikowania zainteresowania Department wykorzystaniem Nova do dostarczania „badań, rozwoju, ekspertyz i informacji zwrotnych”, Barry jest pewien, że nadal będziesz mógł zrezygnować z udziału w statystykach.

Obecnie Nova polega na doniesieniach w mediach o stabilnych i dobrze wdrożonych ulepszeniach funkcji, aby przyciągnąć nowych użytkowników, którzy mogliby kupić Key. Zaangażowanie Brancha może doprowadzić do bardziej stabilnego przepływu gotówki, który napędza wysiłek deweloperski, ostatecznie dając nam częstsze wydania z mniejszymi zmianami, zamiast układać je wszystkie w większe wydania z głośnymi ogłoszeniami.


Ponadto Barry mówi, że Nova może w końcu zaangażować się w testy A/B pod kątem zmian w funkcjach i projektach – praktyka, której do tej pory unikał. Wskazując na funkcje po przejęciu, które trafiają do Nova, ubolewa nad tym, że niezależni programiści (tacy jak on) nie mogą nawiązać relacji z dużymi firmami technologicznymi i innymi aplikacjami, aby poprawić „mikrowyniki” w wyszukiwaniu Nova i wyszukiwaniu sezamowym poza próg. Ponieważ takie relacje są na porządku dziennym w Department, wierzymy, że oznacza to, że funkcje wyszukiwania Sesame i Nova mogą zapewnić lepsze wyniki wyszukiwania szczegółowego dzięki większej liczbie integracji aplikacji w odpowiednim czasie.

Jako długoletni użytkownik Nova, jestem jednak ostrożnym optymistą co do umowy Department. Firmy często mówią, że nic się nie zmienia poza własnością, ale w końcu nowi partnerzy wpływają na decyzje, a produkty zmieniają się… zwykle na gorsze. W ogłoszeniu Barry zgadza się, ale biorąc pod uwagę jego skoncentrowane i ciągłe wysiłki na rzecz rozwoju w ciągu ostatniej dekady, to przejęcie może być tylko strzałem w ramię, którego Nova Launcher potrzebuje, aby zdobywać nowe szczyty.

Aplikacja Nova 8..2 w wersji beta zostanie wkrótce udostępniona, aby dać użytkownikom wgląd w nasze pierwsze funkcje z obsługą Branch, w tym wyszukiwanie na urządzeniu skrótów i kontaktów.