January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Nissan wykorzystuje rzeczywistość mieszaną w nowym pojeździe elektrycznym

Wprowadzenie nowego modelu lub aktualizacji modelu zawsze stanowi wyzwanie dla producentów samochodów. Muszą martwić się o wszystko, od produkcji pojazdów, przez konserwację i szkolenie. Teraz wyobraź sobie wprowadzenie na rynek zupełnie nowej linii, jak pojazd elektryczny, w którym nikt nie ma żadnego doświadczenia. Połącz to z istniejącym niedoborem pracowników w Japonii ze względu na niski wskaźnik urodzeń i starzejące się społeczeństwo. Nissan znalazł się za tym dylematem i sposobem poruszania się w tym kluczowym czasie.

Wprowadzenie na rynek nowego pojazdu elektrycznego Nissana w fabryce Nissana w Tochigi w Japonii skoncentrowało się na nowym silniku e-powertrain. Podczas gdy budowanie samochodu na gaz jest jak pojazd elektryczny, elektryczny silnik e-powertrain wydawał się obcą koncepcją. Szkolenie całego personelu było kluczowym elementem startu pojazdu. Nissan zadał sobie pytanie, jak będą szkolić wszystkich i jednocześnie zachować wydajność.

Odpowiedzią była rzeczywistość mieszana, w której korzystanie z Microsoft HoloLens i przewodników Dynamics 365 zmieniło sposób szkolenia Nissana. Tradycyjne szkolenie prowadzone przez instruktora zamieniło się w praktyczne szkolenia we własnym tempie. Trudne do przeczytania i zrozumienia podręczniki szkoleniowe zostały zastąpione kartami z instrukcjami krok po kroku. Pomogło to uczestnikom szkolenia przyswoić wiedzę, zwiększyć jej utrwalanie i skrócić czas nabywania kompetencji.