January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

NCERT usuwa rozdziały dotyczące kwestii środowiskowych, nauczyciele wyrażają przerażenie

Narodowa Rada Badań Edukacyjnych i Szkoleń (NCERT) usunęła z programu nauczania rozdziały dotyczące krytycznych kwestii, takich jak zmiana klimatu i monsun, aby zmniejszyć obciążenie uczniów w związku z zakłóceniami Covid-19 w ciągu ostatnich dwóch lat, twierdzi grupa uczelni i nauczyciele akademiccy walczący ze zmianami klimatu. Powiedzieli, że około 30 procent programów nauczania zostało zredukowanych do tej sesji akademickiej.

The Lecturers Against the Local climate Crisis (TACC) twierdził, że NCERT usunęła cały rozdział dotyczący efektu cieplarnianego z programu nauczania geografii klasy 11, rozdział dotyczący pogody, klimatu i wody z programu klasy 7 oraz informacje o monsunie z klasy 9 programów nauczania.

Zgodnie z żądaniem TACC, NCERT przywraca rozdziały i naucza wszystkich uczniów szkół wyższych o różnych aspektach kryzysu klimatycznego, w wielu językach i różnych dyscyplinach.

„Pandemia COVID-19 spowodowała ogromne zakłócenia w regularnych harmonogramach nauki w całym kraju. W kontekście wynikającego z tego „deficytu uczenia się” może wydawać się zrozumiałe, że NCERT dąży do zmniejszenia obciążenia uczniów pracą poprzez usuwanie materiałów, które pokrywają się z podobnymi materiałami lub są „nieistotne w obecnym kontekście”. Jednak żadna z tych obaw nie dotyczy fundamentalnych kwestii, takich jak nauka o zmianie klimatu, indyjski monsun i inne rozdziały, które zostały usunięte” – powiedział TACC.

Przeczytaj także: Internshala planuje uruchomić serwis społeczności studenckiej, zmienia model biznesowy