January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Maharashtra political crisis: Aaditya Thackeray drops ‘minister’ from Twitter bio, Shiv Sena reacts

Przywódca Shiv Sena i syn premiera Maharashtry, Uddhav Thackeray, Aaditya Thackeray, usunął „ministra” ze swojej biografii na Twitterze.

Aaditya usunął turystykę, ochronę środowiska i sprawy parlamentarne ze swojego Twittera w związku z trwającym politycznym zamieszaniem w Maharasztrze, wywołanym przez bunt jego kolegi z partii, Eknatha Shinde.

Reagując na to, przywódca Shiv Sena Arvind Sawant powiedział: „Nie wiem, dlaczego usunął ministra z profilu. Może nie być sfrustrowany tym, co się dzieje.

Shinde, który rozpoczął bunt przeciwko rządowi MVA w Maharashtra, przybył dziś do Guwahati wraz z 40 innymi rebeliantami MLA, w tym 33 z Shiv Sena i siedmioma Niezależnymi, popychając rząd sojuszu do kryzysu przetrwania.

Shiv Sena, która stoi na czele MVA, ma 55 MLA, a następnie sojusznicy NCP (53) i Kongres (44) w 288-osobowym zgromadzeniu, gdzie obecna zwykła większość wynosi 144. Wcześniej poseł Shiv Sena Sanjay Raut twierdził że od 14 do 15 Sena MLA, w tym niektórzy ministrowie, jest z Shinde w mieście Surat w Gujarat. Jednak inny przywódca partii powiedział, że liczba ta może wynosić 23.

Minister Maharashtra Shiv Sena, który jest jednym z dysydentów kierowanych przez lidera partii Eknatha Shinde, powiedział w środę, że nie ma żadnych skarg na przywództwo Seny, ale są zdenerwowani stylem funkcjonowania KPK i Kongresu. dwóch rządzących partnerów sojuszu w państwie.