February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Krypto jest kluczem do włączenia finansowego, mówi prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej

Kryptowaluty są rozwiązaniem na walkę z wykluczeniem finansowym w Republice Środkowoafrykańskiej, powiedział w niedzielę jej prezydent Faustin-Archange Touadera, powołując się na koszty otwierania kont bankowych.

„Alternatywą dla gotówki jest kryptowaluta” – powiedział Touadera na inauguracji inicjatywy kryptograficznej Sango, której gospodarzem był kraj, po tym jak w kwietniu stał się pierwszym afrykańskim państwem, które uczyniło bitcoin prawnym środkiem płatniczym. „Dla nas ekonomia formalna nie jest już opcją”. Przeczytaj całą historię

Decyzja o przyjęciu kryptowalut w kraju, w którym korzystanie z Internetu jest niskie, a elektryczność zawodna, wywołała zdziwienie wśród ekspertów od kryptowalut, zdziwiła prawodawców i mieszkańców oraz zwróciła uwagę Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Projekt Sango, w tym „Sango Coin”, był wspierany przez Zgromadzenie Narodowe Republiki Środkowoafrykańskiej i kierowany przez Touadera, który powiedział, że token zapewni dostęp do „góry” zasobów naturalnych kraju, w tym złota i diamentów.

Strona internetowa „Sango” tego kraju mówi, że „ułatwi tokenizację zasobów Republiki Środkowoafrykańskiej dla inwestorów z całego świata”.

„Sango Coin będzie walutą nowej generacji Republiki Środkowoafrykańskiej” – powiedział Touadera, nie podając szczegółów.

Wydaje się, że entuzjazm Republiki Środkowoafrykańskiej dla kryptowalut nie został osłabiony przez ostatnie spadki ich wartości, a cena bitcoina spadła o ponad 58% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zgodnie z danymi Refinitiv.