January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Joe Biden Calls Out Chevron CEO Amid Gas Price Debate

Joe Bidenw tym tygodniu nasiliła się kłótnia z amerykańskimi dyrektorami korporacyjnymi, gdy wymieniał się ciosami z dyrektorem generalnym Chevron Corp CVXpodczas gdy Focus on Corp‘s TGT dyrektor naczelny skrytykował pomysł prezydenta United states of america dotyczący święta podatku od gazu.

Co się stało: Biden podobno nazwał Chevron CEO Michael Wirth „umiarkowanie wrażliwy” we wtorek, po tym, jak ten ostatni odrzucił prezydentowi krytykę company energetycznych za wysokie ceny gazu.

„Nie wiedziałem, że tak szybko zranią ich uczucia”, The New York Put up zgłoszone we wtorek.

W odpowiedzi na record otwarty do Bidena Wirth odniósł się do globalnej nierównowagi podaży i popytu związanej z energią.

„Zajęcie się tą sytuacją wymaga przemyślanych działań i chęci współpracy, a nie retoryki politycznej” – napisał Wirth.

„Powinniśmy być w stanie wypracować coś, dzięki czemu będą w stanie zwiększyć wydajność rafinacji i nadal nie rezygnują z przejścia na energię odnawialną”, powiedział Biden na konferencji prasowej w Białym Domu.

Docelowy prezes Brian Cornell we wtorek skrytykował plany Bidena dotyczące obniżenia podatków od gazu i jego pomysł na kartę rabatową na gaz w Klubie Ekonomicznym Nowego Jorku, The Put up zgłoszone osobno.

Zobacz też: Jak kupować akcje Focus on (TGT)

Dlaczego jest to ważne: W zeszłym tygodniu Biden napisał listing do kierownictwa naftowego, krytykując ich za wysokie ceny gazu.

„W czasie wojny marże zysku rafinerii znacznie powyżej normy przekazywane bezpośrednio na amerykańskie rodziny są nie do przyjęcia” – powiedział.

Wirth odpowiedział na record Bidena, mówiąc, że Chevron wyprodukował największą ilość ropy i gazu w swojej 143-letniej historii.

Pomysł Bidena na wakacje podatkowe od benzyny został obalony przez Cornella z Target, który powiedział, że Ameryka powinna zamiast tego szukać sposobów na obniżenie cen poprzez zwiększenie podaży, donosi Submit.

„Karty gazowe będą mini-bodźcem” – powiedział podobno Cornell. „Czas na fundamentalną zmianę krzywych podaży i popytu na paliwo i transport”.

Obniżka: We wtorek akcje Chevronu zamknęły się o 4,2% w górę do 154,19 USD w sesji zwykłej, ale wzrosły o ,2% w handlu rozszerzonym. W tym samym dniu akcje Concentrate on zamknęły się o 3,9% wyżej, osiągając 144,70 USD w normalnym obrocie i spadły o ,1% w sesji po godzinach.

Czytaj dalej: Joe Biden popiera członkostwo Apple Workers w Maryland Union: „Dumni z nich”