February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Japonia mówi, że trudno jest potwierdzić wpływ niewypłacalności Rosji Przez Reuters


© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Nowy japoński minister finansów Shunichi Suzuki w masce ochronnej podczas epidemii koronawirusa (COVID-19) przemawia na konferencji prasowej w Tokio w Japonii, 5 października 2021 r. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

TOKIO (Reuters) – japoński minister finansów Shunichi Suzuki powiedział we wtorek, że „nieco trudne” jest obecnie potwierdzenie, jaki wpływ na Japonię ma niespłacalność rosyjskiego zadłużenia.

Suzuki, który skomentował kwestię po zapytaniu o to przez dziennikarzy na konferencji prasowej po regularnym posiedzeniu rządu, dodał, że wszelkie ruchy rosyjskich obligacji rządowych mogą mieć ograniczony wpływ na japońskich inwestorów.

„Stosunek inwestycji w Rosji w ramach ogólnych inwestycji w obligacje zagraniczne Japonii jest ograniczony” – powiedział Suzuki.

„Przesunięcia rosyjskich obligacji rządowych prawdopodobnie spowodują ograniczone bezpośrednie straty dla japońskich inwestorów, w tym instytucji finansowych”, powiedział.

Agencja kredytowa Białego Domu i Moody’s (NYSE:) poinformowała w poniedziałek, że Rosja po raz pierwszy od ponad wieku nie wywiązała się ze swoich międzynarodowych obligacji.

Kreml, który ma pieniądze na płatności dzięki dochodom z ropy i gazu, odrzucił twierdzenia, że ​​nie wywiązuje się ze swojego zadłużenia zagranicznego.