February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Jak wysoki będzie czynsz w Nowym Jorku?

Polowanie na mieszkania na Manhattanie stało się jeszcze trudniejsze i znacznie droższe.

Według Czerwcowy raport rynkowy według Douglasa Ellimana i Millera Samuela średnie ceny wynajmu w Nowym Jorku wystrzeliły w górę do historycznych nowych wyżyn. Szczególnie na Manhattanie czynsz jest wyższy niż kiedykolwiek i wynosi średnio 5058 USD miesięcznie, co oznacza wzrost o 29% w porównaniu z 3922 USD w czerwcu 2021 roku.

Raport śledził również dane z Brooklynu i Queens, które odnotowały podobny wzrost w stosunku do zeszłorocznych danych, ze wzrostem średniego czynszu odpowiednio o 20% i 15,1%.

Astronomiczna podwyżka kosztów wynajmu w ciągu ostatniego roku pojawia się jako wir punktów nacisku: osoby powracające do miasta z kryjówek pandemii, rosnąca inflacja i bardzo napięty rynek mieszkaniowy, który zmusił potencjalnych nabywców z powrotem do wynajmu.

Powiązane: Czy korekta na rynku mieszkaniowym jest wreszcie w toku?

Jak długo więc ci, którzy zmagają się z bezwzględnym rynkiem, będą musieli czekać, aż ceny spadną?

Zła wiadomość: Nowojorczycy prawdopodobnie czekają na co najmniej kolejny miesiąc wysokich cen, ponieważ nowa działalność leasingowa historycznie ma tendencję do osiągania szczytu od maja do września, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez WynajemHop.

Jednak są też dobre wieści. Wysokie ceny mogą pozostać tak wysokie tylko przez tak długi czas. „Najlepszą rzeczą w przypadku wysokich cen mieszkań są wysokie ceny mieszkań” – powiedział Jonathan Miller, dyrektor generalny Miller Samuel New York Situations w czerwcu. „Kiedy konsumenta nie stać na zapłacenie, idzie gdzie indziej”.