February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Jack Ma’s Ant Group set to apply for China finance licence this month

&#13
&#13
&#13

Według osób zaznajomionych z tą sprawą, firma Jack Ma’s Ant Group Co. jest gotowa złożyć wniosek o kluczową licencję finansową już w tym miesiącu, co jest oznaką, że jej długotrwały przegląd po zmiażdżeniu notowań z 2020 r. zbliża się do zaspokojenia chińskich organów nadzoru finansowego.

&#13

Ludowy Bank Chin zamierza przyjąć wniosek Anta, aby stać się holdingiem finansowym po jego złożeniu, a następnie rozpocznie proces przeglądu, który może potrwać miesiące, powiedzieli ludzie, prosząc o zachowanie anonimowości podczas omawiania prywatnej sprawy. Urzędnicy przeanalizują siłę kapitałową i plany biznesowe Ant, a także zgodność akcjonariuszy i wyższej kadry kierowniczej przed ostatecznym podpisaniem umowy.

Ruchy te oznaczałyby kluczowy krok w modernizacji Ant, potwierdzając, że firma może utrzymać swoje operacje finansowe pod nadzorem banku centralnego. Chociaż otwiera to drogę do ostatecznego ożywienia oferty publicznej, fintechowy moloch Ma będzie znacznie osłabionym przedsiębiorstwem, a decydenci radykalnie ograniczą jego rozwój w dziedzinie finansów konsumenckich i jego zdolność do wykorzystania wszechobecnej aplikacji płatniczej.

&#13

Akcje Alibaba Group Keeping Ltd., która jest właścicielem jednej trzeciej Ant, gwałtownie się zmieniły w ostatnich dniach, ponieważ inwestorzy próbują ocenić, jak blisko decydenci chcą zakończyć analizę działalności Ant. Akcje wzrosły w piątek po tym, jak Reuters poinformował, że wniosek Anta o przyjęcie do holdingu finansowego został zaakceptowany, po czym zrezygnował z większości zysków, gdy państwowe media obaliły raport, powołując się na osoby zbliżone do banku centralnego.

&#13

Zmniejszenie kontroli Anta – jednej z najbardziej głośnych ofiar zaciekłego nacisku prezydenta Xi Jinpinga na krajowych gigantów technologicznych – dostarczyłoby mocnych dowodów na to, że decydenci polityczni dotrzymują obietnic wsparcia branży.

&#13

„Ant stale posuwa się naprzód w pracach naprawczych zgodnie z wymogami regulacyjnymi, w tym przygotowuje materiały do ​​​​aplikacji o założenie finansowej spółki holdingowej” – powiedział rzecznik firmy w odpowiedzi na pytania przesłanej e-mailem. „Nie mamy harmonogramu składania tego wniosku.”

&#13

PBOC nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

&#13

Akcje Alibaba odrobiły straty aż o 3,1% i po raporcie Bloomberga były o około 1% niższe na rynku przedrynkowym w United states.

&#13

Na spotkaniu, któremu przewodniczył Xi, rząd ogłosił, że zatwierdził plany prac w zakresie nadzoru nad firmami płatniczymi i fintechowymi, poinformował w środę chiński państwowy nadawca. Chiny planują wzmocnić regulacje dotyczące finansowych spółek holdingowych i promować zdrowy rozwój sektorów płatniczych i fintech.

&#13

Zgodnie z oficjalnymi ramami ustanowionymi w zeszłym roku, Ant musi złożyć wszystkie swoje jednostki finansowe w spółkę holdingową i podlegać regulacjom jak lender z większą kontrolą struktury akcjonariatu i bardziej rygorystycznymi wymogami kapitałowymi. LBCh do tej pory przyjął pięć wniosków dla finansowych firm holdingowych i zatwierdził dwa z nich po co najmniej sześciu miesiącach przeglądu.

&#13

Zmiażdżenie oferty publicznej Ant o wartości 35 miliardów dolarów w listopadzie 2020 r. wywołało falę szoku w całym świecie finansów, paląc firmy inwestycyjne od Carlyle Team Inc. po Temasek Holdings Pte, które oczekiwały niespodzianki. Był to również początek szerszej represji, która usidliła niektóre z najszybciej rozwijających się business w Chinach, zlikwidowała ponad 1 bilion dolarów wartości rynkowej i spowodowała rozliczenie w klasie miliarderów tego kraju.

&#13

Co mówi Bloomberg Intelligence:

&#13

„Jego potencjał wzrostu osłabł po krokach regulacyjnych, w tym zaporze ogniowej w ekosystemie Alipay. Jego wycena mogła spaść do 20% jego celu 320 miliardów dolarów podczas ostatniej próby IPO”.

&#13

–Francis Chan, analityk bankowy i fintech

&#13

Podczas gdy inwestorzy prawdopodobnie z zadowoleniem przyjmą wszelkie oznaki, że represje technologiczne słabną, powrót do upojnych czasów wydaje się mało prawdopodobny. Niezliczona ilość przepisów nałożonych na Anta w ciągu ostatnich dwóch lat oznacza, że ​​​​firma jest warta ułamek swojej poprzedniej wartości, według niektórych wczesnych zwolenników. Na przykład Fidelity Investments obniżyła swoją wycenę firmy do około 78 miliardów dolarów w czerwcu ubiegłego roku z 235 miliardów dolarów tuż przed nagłym zawieszeniem oferty publicznej.

&#13

Organy regulacyjne przeprowadzają obecnie rutynowe kontrole w celu zbadania relacji między Antem a instytucjami finansowymi i nadal ograniczają kwotę, jaką mogą wspólnie pożyczać. Przed represjami Ant miał dobrze prosperujący biznes, udzielający małych, niezabezpieczonych pożyczek we współpracy z bankami za pośrednictwem swoich marek Huabei i Jiebei. Ogólnie rzecz biorąc, jej działalność CreditTech była największym pojedynczym źródłem przychodów, stanowiąc 39% całości w pierwszej połowie 2020 r.

&#13

Drogi Czytelniku,

Organization Regular zawsze usilnie starał się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie interesujące i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze zachęty i ciągłe informacje zwrotne na temat ulepszania naszej oferty tylko wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych trudnych czasach związanych z Covid-19 nadal pozostajemy zaangażowani w informowanie i aktualizowanie wiarygodnych wiadomości, autorytatywnych poglądów i wnikliwych komentarzy na temat aktualnych istotnych kwestii.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal oferować Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz design subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści on-line. Większa subskrypcja naszych treści on the web może tylko pomóc nam osiągnąć cele, jakim jest oferowanie jeszcze lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wspieraj wysokiej jakości dziennikarstwo i zasubskrybuj Business Typical.

Edytor cyfrowy