January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Is The Crypto Winter Coming To An End?

Świat kryptowalut napotykał liczne wzloty i upadki w swoich losach, odkąd na początku 2009 r. pojawiła się pierwsza waluta cyfrowa, Bitcoin.

Z jednej strony, kryptowaluta niewątpliwie rosła w siłę, z setkami, a potem tysiącami różnych walut, które zostały wyprodukowane, a wielu znanych inwestorów skoczyło na modę – w tym pokroju Tesli. Jednak rok 2022 był świadkiem gwałtownego spadku fortuny kryptowalut, gdy rynek stracił aż 2 biliony dolarów wartości i doświadczył ogromnego wzrostu długów z powodu nowych programów pożyczkowych i problemów z decentralizacją.

– Reklama –

Chociaż nie jest to pierwszy raz, kiedy świat kryptowalut doświadczył drastycznego spadku wartości, eksperci są zgodni, że ta nowa „zima” różni się od poprzedniej poważnej krachu z 2017 i 2018 roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Śruby i nakrętki kryptowaluty

Jeśli do tej pory nie śledziłeś wydarzeń w sferze kryptowalut, powaga obecnego spadku mogła Cię ominąć. Na szczęście dostępnych jest wiele zasobów, które pomogą Ci rozwinąć edukacja kryptograficznadzięki czemu zagłębisz się w inną terminologię, z którą możesz się spotkać, czytając o cyfrowej walucie.

Aby dać Ci bardzo szybki przegląd podróży kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat, cofnijmy się do 2017 roku, kiedy rynek doświadczył gwałtownego wzrostu wartości. Po tym wzroście popularności nastąpił później dramatyczny krach, o którym mowa powyżej. W ten krach zaangażowane były różne czynniki endemiczne dla branży, w tym obawy o wysokie ryzyko włamań, a także ograniczenia rządowe dotyczące handlu kryptowalutami w Azji, narzucone przez wpływowe kraje, takie jak Chiny i Japonia. Kryptowaluty również wciąż miały trudności z wejściem do głównego nurtu, a słynni inwestorzy odmówili potraktowania tego poważnie.

– Reklama –

Jednak waluty cyfrowe udało się odbić w kolejnych latach, w szczególności z Bitcoinem, umacniając swoją pozycję na rynku. Ale wtedy nadszedł rok 2022 i zima powróciła do świata kryptowalut.

Zima 2022

Ta nowa zima na kryptowalutach różni się od poprzedniej poważnej krachu, ponieważ została wywołana większą liczbą czynników zewnętrznych, w tym bieżącymi problemami w światowej gospodarce spowodowanymi inwazją Rosji na Ukrainę i gwałtownym wzrostem inflacji.

Zatrzymał się więcej niż jeden projekt kryptograficzny, w szczególności TerraUSD, a Bitcoin doświadczył nowego dołka po 17 miesiącach odbudowy. Tymczasem różne giełdy kryptowalut musiały zwalniać pracowników, a nawet zaprzestać wypłat.

Czy słońce znów wyjdzie na kryptowalutę?

Chociaż sytuacja na rynku kryptograficznym bez wątpienia wygląda raczej ponuro, gdy wkraczamy w drugą połowę 2022 roku, niektórzy eksperci twierdzą, że świat walut cyfrowych może powrócić, przytaczając w szczególności Bitcoin jako prawdopodobny odrodzenie. Pomimo niedawnych wahań w jego losach, wydaje się, że Bitcoin jest nadal postrzegany przez wielu inwestorów jako stosunkowo bezpieczny zakład i z pewnością wykazał swoją odporność w ciągu ostatnich kilku lat.

Jednak przy tak dużej niepewności w globalnej gospodarce, okaże się, jak szybko kryptowaluta odbuduje się po tej konkretnej zimie.