February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Introverts Can Be Great Speakers. Engagement Is a Must, Not Loud.

Tak, Ramon jest głośny. „Ekstrawertyk”. Często pierwszy podnosi rękę. Rzadko zawstydzony. NIE jest introwertykiem.

Publiczność na całym świecie mówi o tym, jak bardzo jest „energiczny”.

Jedno z pytań, które często zadają mi introwertycy, brzmi: „Jak mogę być świetnym mówcą i nadal być introwertykiem”.

Świetne pytanie.

Nie możesz być mną, Ramon.

Nie mogę być tobą.

Możemy być jednak najlepszymi wersjami nas samych i oboje być świetnymi głośnikami.

Bycie świetnym mówcą NIE polega na byciu głośnym.

Na pewno MUSISZ być zaangażowany.

Pomocne jest również używanie humoru.

Najważniejsze jest poznanie swoich odbiorców i dostarczenie im tego, co jest dla nich najlepsze.

Nie musisz być głośny, ale musisz się angażować.

Dowiedziałem się również od Michaela Porta i Amy Port, że NAUKA obecność na scenie i sposób, w jaki prowadzisz prezentację, są tak ważne. Wymaga treningu i ciężkiej pracy.

Współpracowałem z redakcją Smart Hustle, aby to dla Ciebie złożyć.

Hałaśliwy nie jest kluczem

W świecie, w którym celebruje się bycie towarzyskim, głośnym i hałaśliwym, nie zawsze jest łatwo być introwertykiem. Często introwertycy są źle rozumiani i w cieniu ekstrawertykówi można je łatwo przeoczyć w szkole, w pracy i w sytuacjach towarzyskich. Nie ma jednak powodu, by sądzić, że wszyscy introwertycy są nieśmiali lub społecznie niespokojni. W rzeczywistości niektórzy z najbardziej utytułowanych liderów na świecie to introwertycy — tacy jak Bill Gates, Warren Buffett i Mark Zuckerberg. Jeśli przyjmiesz cechy, które sprawiają, że jesteś introwertykiem, jednocześnie podejmując kroki, aby bardziej angażować innych, możesz rozwijać się w wielu różnych sytuacjach.

Kim jest introwertyk?

Bycie introwertykiem to nie tylko to, jak się czujesz w sytuacjach społecznych; chodzi również o to, jak ładować baterie, gdy jesteś sam. Introwertycy czują się bardziej rozbudzeni i żywi, gdy są sami ze swoimi myślami, niż gdy są z innymi ludźmi. Podczas gdy ekstrawertycy zwykle lubią przebywać w towarzystwie innych ludzi, introwertycy potrzebują czasu dla siebie, aby nacisnąć swój wewnętrzny przycisk „reset”, zwłaszcza jeśli właśnie spędzili czas w otoczeniu towarzyskim, takim jak impreza, koncert lub kolacja z przyjaciółmi.

Niektórzy ludzie rodzą się introwertykami, podczas gdy inni stają się introwertyczni, gdy dorastają i zdobywają doświadczenie z życia codziennego. Jeśli jesteś introwertykiem, wiesz, jak to jest być niezrozumianym przez tych, którzy nie doceniają twojej spokojnej natury. Oto niektóre cechy introwertyka:

  • Introwertycy mogą nie być w stanie zaangażować się w small talk. Podczas gdy niektórzy ludzie postrzegają small talk jako społeczną konieczność, introwertycy mogą uznać to za wyczerpujące.
  • Introwertycy często lubią spędzać czas w samotności. Mają również skłonność do głębokich myśli i emocji, które potrzebują czasu na przetworzenie i zrozumienie.
  • Introwertycy wolą wychodzić z małą grupą przyjaciół niż z dużymi grupami lub na imprezy, na których jednocześnie jest dużo ruchu i hałasu.
  • Introwertycy prawdopodobnie zastanowią się, zanim zaczną mówić, zamiast wskakiwać od razu w swoje opinie, tak jak może to zrobić ekstrawertyk.
  • Introwertycy mają tendencję do spostrzegania uczuć i działań innych, ponieważ próbują zrozumieć, jak ludzie reagują w określonych sytuacjach lub co sprawia, że ​​są szczęśliwi lub zdenerwowani, aby w razie potrzeby mogli lepiej się z nimi kontaktować.

Wyzwania w miejscu pracy dla introwertyków

Jeden z największych wyzwania, przed którymi stają introwertycy, są w miejscu pracy. Wielu introwertyków zmaga się z brakiem pewności siebie, czuje się onieśmielony przez bardziej ekstrawertyczne osoby i czuje presję, by zachowywać się tak, jakby byli ekstrawertykami, gdy nimi nie są. W rezultacie introwertycy mogą mieć mniejsze szanse na pracę w dobrze zarabiającej dziedzinie niż ekstrawertycy.

Introwertycy często mogą być postrzegani jako nieśmiałi lub niepewni siebie, ale w rzeczywistości są po prostu cichsi z natury. W rzeczywistości introwertycy mogą dobrze prosperować w różnych środowiskach, zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację i budowanie relacji. Jak Harvard Business Review wskazuje, nie musisz być głośny, aby zaimponować wpływowym ludziom. W jednym badaniu, w którym oceniano wyniki ponad 900 prezesów, introwertycy częściej przekraczali oczekiwania inwestorów niż ekstrawertycy. Ponadto introwertycy często wykazują świetne umiejętności przywódcze, nawet jeśli ekstrawertycy mają większe szanse na zdobycie najwyższych stanowisk.

Wskazówki, jak dobrze prosperować jako introwertyk

Jeśli jesteś introwertykiem, nie musisz zmieniać tego, kim jesteś, aby odnosić sukcesy w pracy, w domu i na spotkaniach towarzyskich – pomimo tego, co ekstrawertycy mogą ci powiedzieć o „wyjściu ze swojej skorupy”. Prosperowanie jako introwertyk oznacza po prostu gotowość do „odgrywania roli” kiedy ma to znaczenie, ze świadomością, że później możesz wrócić do domu i spędzić czas w samotności, aby się zregenerować. W tym sensie ekstrawertycy się nie mylą, bo nie możesz być sam i cicho wszystko czas, w którym masz nadzieję na postęp w karierze i relacjach międzyludzkich. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pokochać swoje introwertyczne ja, jednocześnie wychodząc poza swoją strefę komfortu w odpowiednich momentach:

Poczuć strach i zrobić to tak czy inaczej

Chociaż myślenie o kierowaniu zespołami, wstawaniu i przemawianiu przed tłumem i zachęcaniu kolegów lub przyjaciół może sprawiać niepokój, są chwile, kiedy możesz nie mieć innego wyboru. Wyobraź sobie, że prowadzisz prezentację i próbujesz przekonać salę pełną inwestorów do przekazania Ci pieniędzy; to nie jest czas, aby wracać do swojej powłoki. W chwilach, w których musisz wcielić się w ekstrawertyka, spróbuj podkręcić gałkę głosu, mowy ciała i wyrazu twarzy, aby wyrazić entuzjazm i podekscytowanie.

Znajdź swój tłum

Introwertycy często czują się nieswojo na imprezach iw dużych grupach, ponieważ wokół nich jest zbyt wielu ludzi. Ale jako introwertyk nadal możesz potrzebować znaleźć sposoby na cieszenie się sytuacjami towarzyskimi, w których musisz uczestniczyć. Nie oznacza to, że musisz być duszą imprezy lub zmuszać się do bycia komikiem — lub, co gorsza, angażować się w niekończące się small talki; po prostu szukaj sposobów, które pozwolą ci się dobrze bawić, zachowując jednocześnie dystans od dużych grup ludzi. Znajdź jedną lub dwie osoby, które wyglądają interesująco i zapytaj ich o powiązane tematy, takie jak rodzina, hobby i praca.

Znajdź sposoby na połączenie

Introwertycy potrzebują czasu na naładowanie baterii, ale to nie znaczy, że nie chcą wchodzić w interakcje z ludźmi w pracy. W rzeczywistości wielu introwertyków naturalnie lubi głębokie rozmowy z innymi ludźmi i woli spotkania jeden na jednego od większych spotkań lub prezentacji grupowych. Jeśli jesteś introwertykiem, który czuje się wyczerpany po spędzeniu czasu w dużym tłumie, rozważ zaplanowanie spotkań jeden na jednego ze swoimi pracownikami zamiast organizowania spotkań z udziałem wszystkich pracowników lub organizowania dużych sesji burzy mózgów. Te mniejsze sesje pomogą Ci zbudować pewność siebie potrzebną do prowadzenia prezentacji w dużych grupach.

Introwertycy są często postrzegani jako nieśmiałe, samotne osoby, które muszą więcej się wydostać. Ale to po prostu nie jest prawdą. Introwertycy mają różne kształty i rozmiary, od cichych kwiatów na ścianach na przyjęciach po tych, którzy „odgrywają rolę” jako najbardziej rozmowna osoba w pokoju. Kluczem do prosperowania jako introwertyk jest bycie sobą, mądrze wykorzystaj swój czas w samotności i nie bój się rzucać sobie wyzwania, aby być bardziej ekstrawertycznym, gdy sytuacja wymaga większego głosu w pokoju.