January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

How to Sell on Etsy

Moja żona od kilku miesięcy sprzedaje swoje wieńce na Etsy. Kiedy dochodzę do szczytu tego, co robi w naszym wspólnym biurze, pomyślałem, że może mógłbym pomóc społeczności Sensible Hustle w ich sklepach Etsy.

Etsy ma świetne informacje na temat korzystania ze swojej platformy, a także jest na niej „zillion” blogów i filmów na YouTube.

Współpracowałem z redakcją Wise Hustle, aby dać Ci trochę dodatkowych wskazówek!

Etsy to ręcznie robiony i zabytkowy rynek, który łączy kupujących i sprzedających z całego świata. Jeśli myślisz o założeniu sklepu Etsy, istnieją pewne sprawdzone metody, których powinieneś przestrzegać, aby zwiększyć swoją rentowność.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy prowadzisz sprzedaż od lat, poniższy przewodnik pomoże Ci zaprezentować swój sklep w najlepszy możliwy sposób i przyciągnąć chętnych kupujących.

Jak działa Etsy

Etsy to jeden z największych rynków w Internecie, co sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce do zaprezentowania swoich ręcznie robionych produktów dużej grupie osób, które szukają produktów takich jak Twoje. Wiele osób woli kupować ręcznie robione przedmioty, które znają, gdy ktoś wykonał je własnymi rękami, co czyni go idealną platformą do sprzedaży twoich towarów.

Etsy zapewnia proste, przejrzyste ceny i funkcje ułatwiające rozpoczęcie pracy:

  • Brak dodatkowych opłat miesięcznych. Etsy przetwarza płatności za Ciebie i pobiera opłatę za ofertę w wysokości ,20 USD za przedmiot, niewielką prowizję i opłatę za przetwarzanie płatności w przypadku sprzedaży przedmiotu oraz 15% opłatę za reklamy poza witryną w przypadku produktów sprzedawanych za pośrednictwem reklam poza Etsy.
  • Proste narzędzia umożliwiają utworzenie sklepu w ciągu kilku minut, zarządzanie ofertami w dowolnym miejscu z aplikacji Etsy i oszczędność kosztów wysyłki dzięki zniżkom na wysyłkę za pośrednictwem platformy.
  • Zintegrowane narzędzia marketingowe pomagają promować swoje aukcje za pośrednictwem mediów społecznościowych, reklam i kuponów.
  • Bezpieczne transakcje, automatyczne depozyty i ochrona sprzedawcy dają Ci pewność, że możesz sprzedawać pewnie i z zyskiem.

Jak sprzedawać na Etsy

Rozpoczęcie i uruchomienie sklepu na Etsy jest łatwe. Aby rozpocząć, wykonaj poniższe czynności.

Krok 1: Stwórz sklep

Pierwszym krokiem do sprzedaży na Etsy jest utworzenie sklepu sprzedawcy. Iść do https://www.etsy.com/offer aby utworzyć konto i kliknij Rozpocznij, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby otworzyć swój sklep dla biznesu. Musisz podać podstawowe informacje o preferencjach sklepu, walucie i produktach.

Krok 2: Wybierz nazwę sklepu

Zastanów się dokładnie, jaka ma być nazwa Twojego sklepu idealnie powinno być mniej niż 20 znaków i nie zawierają spacji ani znaków, które nie są literami ani cyframi. Dobra nazwa może pomóc Ci zostać odkrytym w Search engine optimization, a także ułatwić ludziom zapamiętanie nazwy Twojego sklepu.

Krok 3: Wypełnij wszystkie informacje

Im więcej informacji zamieścisz w sekcjach biografii i O mnie, tym łatwiej będzie ludziom poznać Ciebie i to, co sprzedajesz. Dołącz informacje, takie jak linki do mediów społecznościowych, ogłoszenie sklepu zawierające wszelkie informacje, które chcesz, aby kupujący wiedzieli, oraz wiadomość dla kupujących, którą zobaczą automatycznie po dokonaniu zakupu.

Krok 4: Dodaj zasady swojego sklepu

To ważny krok, którego nie chcesz pominąć. W tym miejscu podasz szczegółowe informacje, takie jak zasady dotyczące zwrotów i wysyłki oraz wszelkie informacje o sprzedającym, które chcesz udostępnić, takie jak lokalizacja i informacje kontaktowe.

Krok 5: Wystaw przedmioty na sprzedaż

Oto fajna część! Tworząc aukcje, dołączaj trafne słowa kluczowe, wyraziste tytuły, wyraźne zdjęcia i szczegółowe opisy, które pomogą kupującym znaleźć Twoje aukcje. Określ ilość, koszty wysyłki, cenę, metody płatności i rodzaj produktu, tj. produkt fizyczny lub pobranie cyfrowe. Pamiętaj, aby wybrać dobre miniatury, które zachęcają kupujących do kliknięcia Twoich przedmiotów. Będziesz mieć również możliwość podglądu swoich aukcji przed ich opublikowaniem, dzięki czemu będziesz mógł je zobaczyć z punktu widzenia kupującego.

Najlepsze praktyki zwiększania sprzedaży

Po uruchomieniu sklepu będziesz mógł wprowadzić wszelkie niezbędne poprawki, aby zwiększyć sprzedaż. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, gdy zaczniesz działać:

  • Upewnij się, że Twoje aukcje są dobrze napisane i zawierają najlepsze słowa kluczowe. Przyjrzyj się, jak inni podobni sprzedawcy prezentują swoje przedmioty i upewnij się, że Twoje przedmioty są z nimi zgodne (po prostu nie plagiatuj czyjejś pracy). Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu opisów produktów, rozważ zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin copywritera.
  • Zrób dobre zdjęcia swoich produktów. Im bardziej naturalnie i profesjonalnie wyglądają, tym lepiej. Rzuć okiem na inne przedmioty w swojej kategorii, aby zobaczyć, jak inni sprzedający prezentują swoje przedmioty, więc możesz użyć tego jako przewodnika do własnych zdjęć.
  • Wystaw przedmioty we właściwej cenie — ani za wysokiej, ani za niskiej. Jeśli masz produkt o cenie 10 USD powyżej wszystkich podobnych produktów, stracisz sprzedaż, ponieważ klienci zdecydują się na tańsze produkty zamiast Twoich. A jeśli jest wyceniony niżej niż wszystkie podobne produkty, klienci też nie będą myśleć, że jest wart ich pieniędzy (chyba że jest w nim coś wyjątkowego). Uwzględnij również koszty wysyłki jeśli ma sens oferowanie bezpłatnej wysyłki, możesz to uwzględnić jako punkt sprzedaży.
  • Nie zapomnij o promocji! Promowanie rzeczy za pośrednictwem mediów społecznościowych to jeden ze sposobów, aby przyciągnąć więcej uwagi do swojego sklepu i zachęcić znajomych i obserwatorów do wsparcia. Utwórz stronę biznesową swojego sklepu na Facebooku i Instagramie, aby jeszcze bardziej zwiększyć liczbę obserwowanych.
  • Skorzystaj z wbudowanych narzędzi do marketingu i automatyzacji Etsy. Etsy oferuje zestaw narzędzi zaprojektowanych, aby pomóc sprzedawcom zarządzać, promować i rozwijać swoje firmy na platformie, a także przeglądać statystyki i analizy. Miesięczna subskrypcja sprzedawcy zapewnia dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi w miarę rozwoju.

Końcowe przemyślenia

Jeśli nie masz pewności, co sprzedawać na Etsy, po prostu upewnij się, że jest to coś, co Ci odpowiada. Niektórzy ludzie zaczynają od ręcznie robionych przedmiotów, takich jak biżuteria, akcesoria i ubrania. Inni używają tej witryny jako sposobu na sprzedaż swoich starych przedmiotów, produktów ogrodniczych, takich jak nasiona i rośliny, lub unikalnych kolekcji antyków i przedmiotów kolekcjonerskich. Niektórzy ludzie zarabiają nawet na sprzedaży produktów cyfrowych, takich jak e-booki lub kursy on the net. Zacznij od zastanowienia się nad swoimi pasjami i zainteresowaniami, a następnie zobacz, czy istnieje sposób na zamienienie ich w zysk. Jeśli dobrze się bawisz i zarabiasz pieniądze, nie będziesz czuł się jak praca — i będziesz bardziej skłonny do kontynuowania następne kroki aby dalej rozwijać swój biznes.