February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

How digital currencies can help small businesses?

Małe firmy powinny rozumieć znaczenie poprawy obsługi klienta. Jeśli chodzi o opcje płatności przy kasie, nie chcesz ograniczać swoich klientów. W miarę jak kryptowaluta zyskuje akceptację, coraz częściej jest wykorzystywana przez firmy jako forma płatności. Większość gigantów branży zaczęła akceptować kryptowaluty jako płatność.

Nowe firmy będą gotowe z różnych powodów zaakceptować kryptowalutę jako płatność w zamian za towary lub usługi. Jest to przełomowa innowacja, ponieważ może zachęcić potencjalnych posiadaczy kryptowalut do wydawania swoich cyfrowych walut na Twoje produkty, zmniejszając niektóre rodzaje oszustw.

W dzisiejszych czasach kryptowaluta jest ogromna, a ceny podlegają dzikim wahaniom niemal codziennie. Ale ta forma komunikacji wreszcie zyskuje popularność po ponad dziesięciu latach. Według danych, ponad 30% amerykańskich małych agency akceptuje teraz kryptowaluty, aktywnie handlując przez całą dobę.

Czym dokładnie jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to zdecentralizowany cyfrowy środek wymiany, który opiera się na technologii blockchain peer-to-peer. Dlatego ani lender centralny, ani rząd nie wspiera ani nie reguluje kryptowaluty. Bez osób trzecich zwykle zaangażowanych w proces przetwarzania płatności kupujący wysyłają pieniądze bezpośrednio do sprzedawców.

Trzymasz swoje pieniądze za pomocą szyfrowania, do którego tylko Ty masz klucz, zamiast przechowywać je gdzieś, gdzie musisz polegać na firmie, aby je chronić. Kryptowaluty brzmią bardziej atrakcyjnie dla klientów szukających bezpieczniejszego sposobu prowadzenia działalności, ponieważ słyszymy więcej zgłoszeń o naruszeniach danych i coraz bardziej wykwalifikowanych hakerów.

Czy korzystanie z kryptowaluty w Twojej małej firmie to dobry pomysł?

Przed podjęciem decyzji o zaakceptowaniu kryptowalut należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, zarówno technicznych, jak i praktycznych. Kryptowaluty wiążą się z kontrowersją i trudnościami, ale wielu właścicieli company przyjmuje do transakcji kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Coraz więcej organization na całym świecie używa bitcoinów i innych zasobów cyfrowych do różnych potrzeb transakcyjnych, operacyjnych i inwestycyjnych. Jak każda granica, istnieją niezbadane niebezpieczeństwa, a także przekonujące zachęty. Jednak pozostawanie na szczycie technologii to świetny sposób na odróżnienie Twojej firmy od konkurencji.

Powody, dla których małe firmy powinny rozważyć akceptację kryptowalut?

Oto kilka kluczowych powodów, które wskazują, w jaki sposób akceptowanie kryptowalut może pomóc Twojej firmie rozwijać się i odnosić sukcesy:

Niskie koszty transakcji

Fakt, że koszty przetwarzania są wyjątkowo niskie lub nie istnieją, daje kryptowalutom przewagę nad konwencjonalną walutą. W rezultacie właściciele business mogą być w stanie zachować większy zysk.

Wymiana kryptowalut może być również szybsza ze względu na niższe koszty przetwarzania. Ponieważ każda kryptowaluta jest połączona z unikalnym łańcuchem bloków, handel tą samą kryptowalutą będzie skutkował jeszcze niższymi opłatami transakcyjnymi.

Bezpieczne i bezpieczne płatności

Zdecentralizowana struktura kryptowaluty chroni handlowców przed oszustwami cofania. Umowy są nieodwracalne, podobnie jak gotówka, ponieważ żaden usługodawca ani żadna inna strona nie ma uprawnień do cofania płatności.

Żaden niezależny kandydat nie ma możliwości odwrócenia płatności online. Technologia Blockchain ogranicza możliwość długich zwrotów pieniędzy, uniemożliwiając klientom dokonywanie płatności w przypadku braku niezbędnych środków.

Zasięg międzynarodowy

Dotarcie do większej liczby osób na całym świecie jest możliwe dzięki wykorzystaniu wirtualnych walut jako narzędzia finansowego. Ze względu na politykę wymiany walut i związane z nią koszty, kryptowaluta umożliwia oszczędzanie pieniędzy.

Możesz łatwo przyjmować pieniądze od klientów w prawie każdym kraju, jeśli masz środki wymiany, które można przeliczyć na lokalną walutę fiducjarną, co może być korzystne. Potencjalni klienci mogą zastanowić się, ile płaciłeś za swoje towary lub usługi w tej wirtualnej walucie, co może wpłynąć na ich podejmowanie decyzji.

Ponieważ kupujący mogą łatwo zobaczyć, ile konsumenci w innych krajach płacą za te exact same towary, wprowadzenie dolara w United states of america doprowadziło do harmonizacji cen wielu towarów, zgodnie z tradycyjnym porównaniem.

Mniejsza możliwość oszustw i obciążeń zwrotnych

Ponieważ transakcje kryptowalutowe są nieodwracalne, nie doświadczysz obciążeń zwrotnych ani oszustw, które robią użytkownicy kart kredytowych. W przypadku kryptowalut istnieje mniejsze ryzyko oszustwa, ponieważ dana osoba nie może anulować płatności ani odzyskać pieniędzy po zakupie.

Firmy, którym brakuje czasu lub zasobów, aby utrzymać specjalistów ds. bezpieczeństwa w personelu do samoobrony przed oszustami, mogą zmniejszyć ryzyko oszustwa, akceptując wirtualne waluty.

Możesz pozyskać nowych klientów i klientów

Wiele osób wspiera kryptowaluty coraz więcej osób staje się ich świadomych, adoptuje je, a nawet zwraca się do company takich jak SwissBorg o pomoc w zarządzaniu ich aktywami kryptowalutowymi i poznawaniu opcji inwestycyjnych. Akceptacja walut cyfrowych będzie bardzo korzystna dla Twojej firmy, ponieważ więcej klientów zapozna się z nimi i korzysta z nich.

Chociaż 10 rynek może nadal być uważany za niszę, to już niedługo. Najlepiej, jeśli dasz swoim klientom różne opcje płatności. Nie tylko przyciągniesz szerszą klientelę i więcej kupujących, ale także zwiększysz prawdopodobieństwo, że wszyscy zrealizują zaplanowane zakupy. Zmniejsz liczbę porzuconych koszyków, aby zwiększyć przychody.

Połącz transakcje z oprogramowaniem księgowym

Wielokrotnie związek między kryptowalutą a podatkami zbija z tropu właścicieli business. Aby zachować zgodność z przepisami podatkowymi, traktujesz przychód jako transakcję gotówkową. Większość portfeli handlowych zamienia kryptowalutę na pieniądze.

Wniosek

Wydaje się nieuniknione, że kryptowaluta transakcje wkrótce staną się powszechnie stosowane. Sugeruje to, że małe firmy powinny pomyśleć o akceptowaniu kryptowalut teraz lub wkrótce. To może być wizjonerska szansa, która pasuje do potencjalnej przyszłości kryptowalut.