February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Hot Stocks: DIS sets 52-week low; NVAX plunges; ANGI rises; GO sets 52-week high

Kolejny dzień, kolejny niepokojący raport o inflacji. A dla Dow i S&P 500 kolejny dzień strat, z każdym z indeksów piątym z rzędu dniem spadków. Jednak Nasdaq zdołał uciec przed prądem zstępującym, odbudowując się po wczesnej stracie do zakończyć z ułamkowym zyskiem.

Disneya (NYSE:DIS) była jedną z ofiar ogólnej presji spadkowej. Akcje konglomeratu rozrywkowego spadły do ​​nowego 52-tygodniowego minimum.

Bardziej dramatycznie, Novavax (NVAX) stracił ponad jedną czwartą swojej wartości, obciążony ryzykiem alergii związanym ze szczepionką COVID.

Patrząc na niektóre wyróżniające się zyski tego dnia, Angi (ANGI) uzyskało wzrost dzięki wysokim miesięcznym przychodom. W międzyczasie Grocery Outlet Holding Corp. (GO) kontynuował swój wieloletni wzrost, ustanawiając nowy rekord od 52 tygodni.

Wyróżniający się Gainer

Wzrost miesięcznych przychodów spowodował zakup akcji Angi (ANGI). Akcje zyskały prawie 10% po publikacji czerwcowych wskaźników efektywności.

IAC, spółka-matka firmy, ogłosiła statystyki, z których wynika, że ​​ANGI odnotowało w czerwcu wzrost całkowitych przychodów o 27% w porównaniu do roku poprzedniego. Obejmowało to podwojenie przychodów Angi Services.

ANGI zakończył czwartkową akcję na 4,30 $, co oznacza wzrost o 38 centów na sesji. Nawet przy wzroście akcje pozostają w przedziale transakcyjnym, poza 52-tygodniowym najniższym poziomem 3,47 USD ustalonym w maju. Akcje spadły o około 54% w 2022 roku.

Wyróżniający się przegrany

Novavax (NVAX) spadł o około 26%, a spadek nastąpił pomimo wiadomości, że firma otrzymała zezwolenie na awaryjne użycie w USA szczepionki przeciw COVID, Nuvaxovid. Slajd pojawił się wśród obaw o ciężkie reakcje alergiczne związane z produktem.

Po procesie, który trwał znacznie dłużej niż wielu się spodziewało, NVAX ujawnił późną środą, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała mu zezwolenie na awaryjne użycie Nuvaxovidu. Nastąpiło to po podobnych dopuszczeniach w wielu innych krajach.

Jednak pozytywny wpływ tej wiadomości został podważony przez oświadczenie władz europejskich, że dodadzą poważne reakcje alergiczne do listy potencjalnych skutków ubocznych szczepionki przeciw COVID.

W obawie, że ryzyko potencjalnych reakcji skłoni użytkowników do korzystania z konkurencyjnych produktów, NVAX spadł 18,33 USD do poziomu 51,62 USD. Akcje spadły do ​​tej pory o prawie 64% w tym roku, chociaż akcje pozostają poniżej 52-tygodniowego minimum, które osiągnęły w czerwcu.

Godny uwagi nowy wysoki

Sklep detaliczny z wyprzedażami dyskontowymi Grocery Outlet Holding Corp. (GO) odnotował w czwartek kolejny wzrost, a inwestorzy obstawiają, że opcje o niskich cenach przyciągną zwiększony popyt w warunkach wysokiej inflacji. Akcje wzrosły o prawie 3%, osiągając nowy poziom 52-tygodniowy.

GO zakończył sesję na 44,89 $, co daje 1,24 $ zaliczkę w ciągu dnia. Podczas handlu akcje osiągnęły w ciągu dnia 52-tygodniowe maksimum wynoszące 45,20 USD.

Ostatni wzrost przedłużył długoterminowy wzrost cen akcji. GO wzrósł o 57% w 2022 roku.

Znaczący Nowy Niski

Możliwość zatonięcia gospodarki wywarła dodatkową presję na Disney (DIS). Akcje spadły o dodatkowy 1% w trakcie sesji, co doprowadziło akcje giganta rozrywki do nowego, 52-tygodniowego minimum.

Publikacja gorętszego niż oczekiwano raportu o inflacji hurtowej skłoniło DIS do spadku do 52-tygodniowego minimum na poziomie 90,23 USD. Akcje odbiły się w dalszej części sesji, ale nadal zamknęły się niżej o 1,16 USD, kończąc dzień na 91,84 USD.

Utrzymywanie się wysokiej inflacji podsyciło obawy, że Rezerwa Federalna będzie zmuszona wywołać recesję, ponieważ agresywnie podnosi stopy procentowe, aby kontrolować wzrost cen. Perspektywa spowolnienia gospodarczego podcięłaby wydatki konsumentów, negatywnie wpływając na wyniki firm takich jak Disney (DIS).

Czwartkowy slajd przyczynił się do długoterminowego spowolnienia. Akcje spadły do ​​tej pory o około 41% w 2022 r., oddalając się od 52-tygodniowego maksimum na poziomie 187,58 USD ustalonego w zeszłym roku.

Więcej informacji o najlepszych i najgorszych notowaniach dnia znajdziesz w sekcji Seeking Alpha On The Move.