February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Hackathons Do Not Grow Radishes

hackathony nie rosną rzodkiewki

Hackathony! Założę się, że zauważyłeś posty na ich temat, a może nawet byłeś na kilku.

Mogą być zabawne, mogą nawet pomóc młodym przedsiębiorcom poczuć, jak wkraczają w świat biznesu.

Niektóre tworzą dobre pomysły, ale zasadniczo są śmieciami.

Więc dlaczego uważam, że są złe? Z pewnością nie będzie to opinia wszystkich, ale oto moja. Twoje również chciałbym usłyszeć, więc prosimy o kontakt z komentarzami.

Czy są plusy i minusy? Tak, oczywiście i oto główne punkty, które odkryjesz po przeprowadzeniu małych badań:

Do:

Studenci i pracownicy mogą eksperymentować lub uczyć się umiejętności, których nie byliby w stanie wykonać w klasie lub sali wykładowej. Są łatwe do zorganizowania i większość ludzi wie (niejasno), czym just one są.

Przeciwko:

Jeśli są trzymane w organizacji, mogą odwracać uwagę od rzeczywistych problemów, z którymi się zmaga. Zwykle są one particular schematyczne i nie reprezentują rzeczywistych sytuacji. Cele mogą być nierealne, a cała sytuacja stresująca. Rozwijają także mentalność stadną (nie do końca grupomyślność). Ponadto badania pokazują, że wyniki bardzo niewielu hackathonów ujrzały światło dzienne.

Więc jaka jest odpowiedź? Cóż, przede wszystkim powinniśmy zająć się prawdziwymi problemami, uważam, że przy ocenie potencjału innowacyjnego firmy warto wyróżnić jeden lub dwa obszary problemowe, które są odpowiednie do rozwiązywania problemów wśród pracowników. Zakładając, że kierownictwo zapewnia wsparcie, pracownicy angażują się, a wyniki zwykle się sprawdzają.

Wiele firm po prostu rozpoznaje istnienie pomysłów i daje swoim pracownikom czas i środki na ich rozwijanie. Prawie wszystko jest możliwe!

Wysoka wartość powstaje, gdy rozwiązujesz problem. Może rozwiązujesz trouble biznesowy, w którym to przypadku firma (lub firmy) może zapłacić ci trochę pieniędzy. Ale są inne problemy, takie jak dostępność leków, żywności, czystej wody, przyzwoitych warunków mieszkaniowych itp.

Więc jeśli jesteś szkołą, kolegium lub grupą społeczną, dlaczego nie wybrać jednego z powyższych?

Można powiedzieć, że odpowiedź na te problemy już istnieje, rosnąć więcej, wytwarzać więcej itd., ale innowacje muszą się pojawić. Rzeczy mogą być produkowane lokalnie (ale może w inny sposób), a może łańcuch dostaw wymaga zmiany.

Patrzysz jednak na to, że są problemy do rozwiązania – wszędzie i gdziekolwiek rozwiążesz dilemma, zawsze będzie tworzona wartość.

Jak skomentowała niedawno jedna z moich sieci, „hackathony nie wyrastają z rzodkiewki”.

Porozmawiajmy o stworzeniu dla Ciebie wyzwania…