February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Gov spends another $9m on data analytics to detect Medicare fraud – Strategy

Rząd federalny zapłaci wspieranemu przez Woolworths Quantium Health and fitness kolejne 9 milionów dolarów w przyszłym roku za narzędzia do wykrywania podejrzeń o oszustwa związane z roszczeniami Medicare przez służby zdrowia.

Departament Zdrowia i Opieki nad osobami starszymi podpisał w tym miesiącu umowę na „usługi analizy danych w celu wsparcia przestrzegania przepisów przez świadczeniodawców”, rozszerzając dotychczasową współpracę z Quantium Wellbeing.

Quantium Well being jest współwłasnością firmy analitycznej Quantium Team, która w większości należy do Woolworths Team, oraz południowoafrykańskiego ubezpieczyciela Discovery Constrained.

Firma po raz pierwszy zaczęła świadczyć usługi analizy danych w celu wspierania zgodności dostawców usług medycznych w czerwcu 2019 r. na podstawie wygasłej umowy o wartości 19,6 mln USD, która w zeszłym roku wzrosła do 28,6 mln USD.

Obecnie świadczy również „usługi zdrowotne” w ramach kontraktu o wartości 53,1 mln USD (pierwotnie o wartości 9,4 mln USD) i „modelowania Covid-19” za 3,3 mln USD, z których oba potrwają do końca 2023 r.

Rzecznik departamentu powiedział iTnews że narzędzia do analizy danych dostarczone w ramach umowy „umożliwią personelowi ds. zgodności wykrycie ewentualnych roszczeń Medicare bez reklamacji”.

Umowa obejmuje „rozwój, utrzymanie i wsparcie” narzędzi do końca czerwca 2023 roku.

„Usługa obsługuje funkcję zgodności dostawcy Medicare w ramach departamentu” – dodał rzecznik.

Zgodność dostawców Medicare wzrosła od grudnia 2019 r., kiedy przez parlament przeszły kontrowersyjne przepisy mające na celu lepsze wykrywanie fałszywych lub nieprawidłowych roszczeń.

The Ustawa o zmianie ustawodawstwa w zakresie zdrowia (dopasowywanie danych i inne kwestie) pomaga rządowi zidentyfikować i podjąć działania przeciwko świadczeniodawcom, którzy wysuwają nieodpowiednie roszczenia Medicare.

W 2019 r. wartość oświadczeń dotyczących Medicare i innych usług zdrowotnych, które co roku oszacowano jako oszukańcze lub nieumyślnie niezgodne, oszacowano na prawie 2 miliardy dolarów.

W latach 2020-21 wydano około 42,6 miliarda dolarów na Medicare Gains Plan, Pharmaceutical Added benefits Plan i Baby Dental Gains Agenda oraz Apply Incentive Programme [pdf].

Woolworths przejął pakiet kontrolny w Quantium za 223 miliony dolarów w kwietniu 2021 roku, podnosząc swój udział w inwestycji do 75 procent.

Przejmując pakiet kontrolny, detalista planował stworzyć wspólną firmę o nazwie Q-Retail, składającą się z zespołu ds. analityki danych i zaawansowanej analityki oraz pracowników Quantium.

Ujawnione przez iTnews W zeszłym tygodniu Woolworths zmienił nazwę Q-Retail na wiq i jest w trakcie tworzenia zespołu byłych konsultantów, aby przeprowadzić transformację swoich operacji analitycznych.

Commonwealth Bank wykorzystuje również możliwości danych Quantium poprzez wspólne przedsięwzięcie CommBank iQ.