February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Google rozpocznie usuwanie danych o lokalizacji wizyt w klinice aborcyjnej – TechCrunch

W następstwie decyzji Sądu Najwyższego o pozbawieniu federalnych praw aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych wiele osób kwestionuje, w jaki sposób aplikacje, z których korzystają na co dzień, mogą nagle zostać skierowane przeciwko nim.

Jeśli chodzi o niekończącą się studnię danych, wokół której firmy technologiczne zbudowały całą branżę, Google robi co najmniej jeden krok, aby złagodzić potencjalne szkody związane ze śledzeniem lokalizacji.

Firma ogłosiła piątek za submit na blogu że usunie dane historii lokalizacji dotyczące niektórych „szczególnie osobistych” miejsc z konta Google wkrótce po odwiedzinach. Lokalizacje, z których zostaną usunięte ich dane, obejmują „obiekty medyczne, takie jak ośrodki doradcze, schroniska dla przemocy domowej, kliniki aborcyjne, ośrodki leczenia niepłodności, ośrodki leczenia uzależnień, kliniki odchudzania, kliniki chirurgii kosmetycznej i inne”, zgodnie z blogiem.

Google zauważył również, że użytkownicy Fitbit, którzy używają oprogramowania towarzyszącego urządzenia jako narzędzia do śledzenia okresu, muszą obecnie usuwać te wpisy jeden po drugim, ale nadchodzi łatwiejszy sposób „usuwania wielu dzienników jednocześnie”.

Zmiana w historii lokalizacji wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku tygodni, opróżniając jedno potencjalne wiadro danych, których organy ścigania mogą zażądać od firmy. Google zauważa, że ​​jego funkcja historii lokalizacji jest domyślnie wyłączona dla osób korzystających z jego usług, ale jeśli nie jesteś tego pewien, zawsze warto podwójne sprawdzanie jakie dane osobowe aktywnie udostępniasz brokerom danych — szczególnie teraz.