February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Google News launches a new desktop design with topic customization – TechCrunch

Google Information odświeża swoją witrynę na komputery dzięki nowemu wyglądowi, który umożliwia śledzenie globalnych i lokalnych wiadomości na jednym ekranie. Przeprojektowany projekt umieszcza sekcje Twoje odprawy, Wiadomości lokalne i Najlepsze propozycje na jednej stronie w różnych kolumnach, dzięki czemu łatwiej jest śledzić aktualności na interesujące Cię tematy i regiony.

Do tej pory po zalogowaniu się do Google Information najpierw była widoczna sekcja nagłówków wraz z widżetem pogody z boku. Inne sekcje, takie jak Świat, Dla Ciebie i Wiadomości lokalne, były dostępne po przewinięciu w dół lub kliknięciu tych tematów na pasku bocznym.

Jak Google News wygląda w swoim starym awataru

Przeprojektowanie przenosi wszystkie tematy z paska bocznego na górę ekranu, aby lepiej pomieścić inne kolumny, takie jak Wiadomości lokalne i Najlepsze typy. Widżet pogody zajmuje teraz niewielką przestrzeń w prawym górnym rogu ekranu. Google próbował odtworzyć wrażenie czytania gazety lub czasopisma — ale za pośrednictwem witryny na komputery stacjonarne.

„Ta zmiana to tylko najnowszy sposób, w jaki dostarczamy lokalne wiadomości użytkownikom na całym świecie. W zeszłym roku rozszerzyliśmy funkcję w wyszukiwarce Google, dzięki czemu czytelnicy z całego świata mogą teraz zobaczyć karuzelę lokalnych wiadomości, gdy Google znajdzie lokalne wiadomości odpowiadające ich zapytaniu. Pomaga im to łatwo znaleźć artykuły od lokalnych wydawców wiadomości” – podała firma w oświadczeniu.

Nowy wygląd Wiadomości Google

Co więcej, możesz kliknąć przycisk Dostosuj obok sekcji Twoje tematy, aby wybrać tematy, które chcesz zobaczyć na stronie głównej, a nawet przetasować ich kolejność wyświetlania.

Kredyty obrazkowe: Google

Przeprojektowany serwis Google Information zawiera również przeprojektowaną sekcję Fakty, w której teraz możesz także wyświetlić oryginalne twierdzenie i zweryfikowaną ocenę, aby uzyskać więcej kontekstu. Na początku tego roku Google wprowadził nową etykietę „wysoce cytowane” w wyszukiwarce, aby podkreślić oryginalne źródło historii.

Odnowiona sekcja Sprawdzanie faktów, która zapewnia więcej kontekstu

Firma zauważyła, że ​​wraz z tymi zmianami, Google News wraca po ośmiu latach do Hiszpanii, dzięki nowemu prawu autorskiemu. Firma twierdzi, że Google Information jest już obecny w 125 krajach i 40 językach i co miesiąc generuje 24 miliardy kliknięć na stronach wydawców.

Google poinformowało, że otwiera wnioski do swojego News Equity Fund, grantu dla niezależnych dziennikarzy lub małych organizacji informacyjnych na tworzenie oryginalnych artykułów. Do 21 lipca firma przyjmuje zgłoszenia z niemal wszystkich krajów świata, z wyjątkiem Chin i Rosji.

Wczoraj Google po cichu wycofał apelację przeciwko karze za licencje antymonopolowe w wysokości 500 mln euro we Francji. Nastąpiło to po tym, jak francuskie władze zaakceptowały obietnice behawioralne złożone przez firmę w grudniu. W poście na blogu Google zauważył, że zawarł umowy dotyczące treści z ponad 150 publikacji w kraju.