February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Google News gets a redesign on desktop; reopens in Spain after 8 years

Google uruchomił przeprojektowaną wersję Google Information i ponownie otworzył usługę w Hiszpanii w środę, osiem lat po jej zamknięciu.

Przeprojektowanie

Z okazji 20. rocznicy Google News z najnowszymi ulepszeniami pozwala użytkownikom dodawać filtry, dostosowywać tematy i sekcje weryfikacji faktów. Użytkownicy mogliby dodawać filtry do sekcji wiadomości lokalnych z wielu lokalizacji.

Wiadomości Google w Hiszpanii

Google powołał się na badania, które wykazały, że konsumpcja wiadomości w Hiszpanii spadła po zamknięciu Google News w 2014 r., co doprowadziło do dziesięcioprocentowego zmniejszenia ruchu na stronach hiszpańskich wydawców. Usługa została zamknięta z powodu zasady zmuszającej firmę i inne agregatory wiadomości do płacenia wydawcom za wykorzystanie fragmentów ich wiadomości. Madryt w zeszłym roku transponował przepisy Unii Europejskiej dotyczące praw autorskich, zrewidowane w 2020 r., do ustawodawstwa, umożliwiając mediom bezpośrednie negocjacje z gigantem technologicznym.

To skłoniło Google w zeszłym roku do ogłoszenia, że ​​ponownie otworzy Google Information w następnym roku. „Dzisiaj, w globalną 20. rocznicę Google News i po prawie ośmioletniej przerwie, Google Information powraca do Hiszpanii” – powiedział w poście na swoim blogu Fuencisla Clemares, wiceprezes Iberia, Google. Google planuje również wkrótce uruchomić w Hiszpanii Google News Showcase — narzędzie dla płacących wydawców wiadomości. Firma będzie również nadal inwestować w produkty, programy i finansowanie w ramach inicjatywy Google News.

Opublikowano dnia

22 czerwca 2022