February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Globalne dostawy pojazdów elektrycznych wzrosły o 79% r/r w pierwszym kwartale Tesla prowadzi: Raport

Dzięki Tesli, która odnotowała fenomenalny wzrost w ciągu roku, dostawy pojazdów elektrycznych (EV) wzrosły o 79 procent rok do roku (r/r) w pierwszym kwartale 2022 r., osiągając 1,95 miliona sztuk, mówi nowy raport.

Według firmy zajmującej się badaniem rynku, Counterpoint, 73 procent z nich stanowiły pojazdy elektryczne zasilane z baterii (BEV), a pozostałe pojazdy hybrydowe typu plug-in (PHEV).

„Ponieważ pojazdy elektryczne stanowiące zaledwie 12% wszystkich dostaw samochodów osobowych w pierwszym kwartale 2022 r., istnieje wiele możliwości ekspansji. Nowi gracze wchodzą na rynek, aby skorzystać z okazji” – powiedział starszy analityk ds. badań Soumen Mandal. w oświadczeniu.

„Aby przeciwdziałać nowym uczestnikom, obecni gracze wykorzystują najnowocześniejsze technologie, aby poprawić akumulator, lepszy process IVI i wyższy poziom ADAS w swoich modelach EV jako główne punkty sprzedaży” – dodał Mandal.

Tesla jest obecnie światowym liderem na rynku pojazdów elektrycznych. Przesyłki firmy wzrosły o 68 procent rok do roku w pierwszym kwartale i mają przekroczyć 1,3 miliona jednostek do końca 2022 roku.

W pierwszym kwartale firma BYD Auto stała się największym sprzedawcą pojazdów elektrycznych w Chinach. Dostawy pojazdów elektrycznych wzrosły aż o 433 procent rok do roku, osiągając ponad ,28 miliona sztuk.

Liderem na rynku dostaw pojazdów elektrycznych pozostały Chiny, a następnie Europa i Stany Zjednoczone. Dostawy pojazdów elektrycznych w Chinach wzrosły o 126 procent rok do roku w pierwszym kwartale 2022 roku, osiągając ponad 1,14 miliona sztuk z zaledwie ,5 miliona sztuk w pierwszym kwartale 2021 roku.