January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

General Atomics to deliver integrated ISR analytics suite to Japan this fall

RAF FAIRFORD, Anglia — Wraz ze wzrostem zapotrzebowania wojska na przetwarzanie i dystrybucję danych, Normal Atomics chce zapewnić użytkownikom punkt kompleksowej obsługi w zakresie gromadzenia danych wywiadowczych, inwigilacji i rozpoznania, analiz i wykonywania zadań w jednym miejscu.

Andrew Majchrowicz, kierownik projektu ds. automatyzacji, autonomii i sztucznej inteligencji w Normal Atomics, powiedział C4ISRNET 16 lipca, że ​​firma zajmująca się rozwojem technologii integruje dwa narzędzia ze swoją flagową platformą oprogramowania ISR i planuje dostarczyć system w październiku. Pierwszym klientem będzie Japonia.

„Ponieważ nasza platforma wciąż się rozwija, dostarczamy coraz więcej danych, a teraz chodzi o to, w jaki sposób wykorzystujemy te dane”, powiedział podczas wywiadu w Royal Worldwide Air Tattoo tutaj.

„Co to za pokazanie użytkownikowi końcowemu 3000 punktów danych bez informowania go, co widzi?” on dodał. „W tym celu wszystko to zmierza do dostarczania analiz w tych dużych zbiorach danych, świadczenia usług korelacji, dostarczających informacji do wyszukiwania nietypowych zachowań”.

Pierwsza z tych dwóch funkcji, Optix, może analizować duże ilości danych pochodzących z wielu źródeł, aby wspomóc podejmowanie decyzji przez użytkowników wojskowych lub rządowych. Firma Basic Atomics wybrała Optix w zeszłym roku, kiedy przejęła Commonwealth Pc Study, firmę zajmującą się inżynierią oprogramowania z Charlottesville w stanie Wirginia.

C. Mark Brinkley, rzecznik Typical Atomics, powiedział, że klienci rządowi Usa używają dziś Optix, ale odmówił określenia, które agencje. Wprowadzając tę ​​możliwość do swojej podstawowej platformy oprogramowania ISR — zwanej System for Tactical Archival, Retrieval and Exploitation lub STARE — firma może świadczyć swoim użytkownikom bardziej holistyczne usługi.

Common Atomics integruje również narzędzie do wykonywania misji o nazwie Metis, które Majchrowicz określił jako „Uber dla ISR. Podobnie jak w przypadku standardowej aplikacji do wspólnych przejazdów, Metis może „przypiąć pinezkę” w miejscu anomalii, a następnie zlecić różne usługi ISR ​​potrzebne w tej lokalizacji.

Przeprowadzając hipotetyczne wojskowe śledztwo w sprawie statku, który wyłączył transponder, zademonstrował zdolność Metisa do oznaczania lokalizacji statku, tworzenia zadań i przypisywania samolotu do zbadania sytuacji.

Firma opracowuje trzecie narzędzie, Multi-Mission Control (MMC), które pozwala użytkownikowi zarządzać wieloma systemami antenowymi w odpowiedzi na zadania z Metis. MMC może wyznaczać trasy i kontrolować określone cechy, takie jak wysokość, prędkość i typ wędrówki. Majchrowicz powiedział, że nie ma dokładnego harmonogramu, kiedy Normal Atomics zintegruje go ze STARE.

Courtney Albon jest reporterem C4ISRNET zajmującym się przestrzenią i nowymi technologiami. Wcześniej zajmowała się siłami powietrznymi Usa i siłami kosmicznymi Usa w zakresie obrony wewnętrznej.