January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Ford wycofuje 2900 F-150 Lightning Trucks z powodu problemu z oprogramowaniem

Ford Motor Co F przypomni sobie około 2900 Błyskawica F-150 ciężarówki zaledwie miesiąc po tym, jak starszy producent samochodów zaczął je dostarczać, Reuters zgłoszone w poniedziałek, powołując się na firmę.

Co się stało: Zgodnie z raportem, wycofania są powiązane z problemem z oprogramowaniem, który może spowodować brak odpowiedniego ostrzeżenia o niskim ciśnieniu w oponach i obejmuje 2666 pojazdów amerykańskich i 220 w Kanadzie.

Według Forda, z wycofaniem nie wiążą się żadne wypadki ani obrażenia.

Kontrolka systemu monitorowania ciśnienia w oponach ciężarówki może nie świecić zgodnie z przeznaczeniem i może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego ostrzeżenia o niskim ciśnieniu w oponach, co może prowadzić do złego prowadzenia pojazdu i możliwej utraty kontroli nad pojazdem, co może zwiększyć ryzyko wypadku.

Zobacz też: Invoice Ford mówi, że F-150 Lightning to „najważniejszy” początek swojej kariery

Co następne? Dealerzy Forda zaktualizują oprogramowanie System Management Module dla niedostarczonych pojazdów i klientów, którzy chcą natychmiastowej naprawy, co według raportu zajmuje około 20 minut.

Ford będzie również udostępniał aktualizację oprogramowania za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji za około miesiąc dla wszystkich obecnych klientów.

Obniżka: Akcje Forda zamknęły się w poniedziałek o ,25% wyżej po 12 USD, według dane z Benzinga Professional.

Powiązany hyperlink: Problemy Mercedesa Globalne wycofanie 1 miliona starszych pojazdów: oto dlaczego