February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Federalny pozew w Arkansas dotyczący ustawy RICO: Czy to koniec medycznej marihuany w stanie?

4 sierpnia Stanowa Rada Komisarzy Wyborczych odrzuciła proponowaną inicjatywę legalizacji rekreacyjnej marihuany. Komisarze odrzucili poprawkę, przy czym jednym z głównych problemów jest poziom THC dozwolone w produktach spożywczych z konopi indyjskich. Ale już, Poziomy THC wywołują nowe kontrowersje dotyczące medycznej marihuany.

Federalny pozew złożony 12 lipca w Small Rock, teraz chce użyć federalnego Organizacje pod wpływem haraczy i skorumpowane (RICO) statuty, które zostały stworzone w celu zwalczania przestępczości zorganizowanej. Arkansas stara się wykorzystać RICO do ścigania dostawców marihuany medycznej w stanie, który rzekomo sprzedawał konopie indyjskie o sile niższej niż reklamowana.

Pete Edwards, Don Plumlee i Jakie Hananpowodowie twierdzą, że w pewnym momencie kupili medyczną marihuanę, która miała o 25% niższy poziom THC niż to, co było w reklamie, i poprosili o rozstrzygnięcie pozwu zbiorowego, zgłoszone wreg.com

Ponadto powodowie twierdzili, że biznes marihuany podlega federalnej Ustawa RICO ponieważ produkcja i sprzedaż marihuany na dużą skalę jest nielegalna na mocy prawa federalnego.

„Jeśli się powiedzie, może to ostatecznie wpłynąć na dostępność medycznej marihuany w stanie” – podały lokalne media.

Pozew wymienia kalifornijską usługę testowania marihuany Strome wzgórze, Inc. i jej filia w Arkansas, Strome wzgórze Arkansas, współwłaściciele Steep Hill Arkansas, Dr Brandon Thorton oraz Brent Whittington, Uprawa Osage Creek, Odważny zespół LLCoraz Naturalny stan leczniczy.

zdjęcie zrobione przez Mick Haupt na Unsplash.