February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Eom Pharmaceuticals pliki dla możliwego IPO za 25 milionów dolarów, zmiana nazwy z Intercellular

Pierwsza oferta publiczna IPO

Mikko Lemola/iStock przez Getty Illustrations or photos

Biotechnologiczny twórca leków, Eom Prescribed drugs (EOM), znany również jako Intercellular Therapeutics, złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną, która może wzrosnąć do 25 milionów dolarów.

Eom nie ujawnił warunki w jego zgłoszeniu. Jednak Harmonogram opłat za zgłoszenie wskazał, że firma szukała do 25 mln USD, co prawdopodobnie ulegnie zmianie. Benchmark pełni rolę głównego księgowego.

Grupa biotechnologiczna, która jest obecnie notowana na rynku OTC pod symbolem IMUC, zamierza notować swoje akcje na Nasdaq pod symbolem EOM. Intercellular Therapeutics połączyła się z Eom Pharmaceuticals w grudniu i jest w trakcie zmiany nazwy na Eom.

Główny produkt Eom, EOM613, jest obecnie w fazie testów 1/2a w Brazylii w celu leczenia „burzy cytokinowej”, potencjalnie zagrażającej życiu reakcji układu odpornościowego u pacjentów z COVID-19. Firma planuje również przetestować produkt jako lek na reumatoidalne zapalenie stawów i kacheksję u pacjentów z zaawansowanym AIDS lub nowotworem.

Drugi produkt firmy, EOM 147, to nowa formuła miejscowego roztworu mleczanu skwalaminy. Eom planuje przetestować lek w leczeniu wysiękowego zwyrodnienia plamki żółtego związanego z wiekiem, retinopatii cukrzycowej i niedrożności żył siatkówki.

Eom nadal działa na minusie. W 2021 r. odnotowano stratę netto w wysokości 5,2 mln USD i brak przychodów.

Więcej informacji o IPO znajdziesz na stronie SA IPO Information.