January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Elon Musk Reacts To Forecast Of Volkswagen Beating Tesla

Tesla Inc TSLA CEO Elon Piżmo we wtorek odrzucił niedawną prognozę Bloomberg Intelligence, która szacuje, że Niemcy Grupa Volkswagen VWAGI może stać się czołowym producentem pojazdów elektrycznych do 2024 roku.

Co się stało: Przedsiębiorca-miliarder, który kieruje największą na świecie firmą produkującą pojazdy elektryczne, powiedział, że nie zgadza się z prognozą.

„Wierzę, że ta prognoza była od ciebie”, powiedział Musk w odpowiedź na pytanie o konkurencję w przestrzeni EV. Najbogatszy człowiek świata wirtualnie uczestniczył w Discussion board Ekonomiczne w Katarze w Doha.

„Nie zgodziłbym się z tą prognozą, nie”.

Musk nie odpowiedział bezpośrednio na dalsze pytanie, czy oglądał Typical Motors Co GM czy Volkswagen czy startupy z Chin jako prawdziwi konkurenci.

„Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem company samochodowych w Chinach i ogólnie business w Chinach. Myślę, że są niezwykle konkurencyjni, pracowici i sprytni”.

Zobacz też: Tesla zostanie wyprzedzona przez tego starszego producenta samochodów jako najlepszy producent pojazdów elektrycznych do 2024 r.

Pogoda: Bloomberg powiedział w zeszłym tygodniu, że udział baterii elektrycznych Volkswagena już przewyższa udział Tesli w Europie, a stary producent samochodów musi powtórzyć 10 sukces w innych regionach, zwłaszcza w Chinach, gdzie obecnie walczy o zwiększenie swojego udziału w rynku.

Drugi co do wielkości producent samochodów na świecie spodziewa się, że do 2030 r. połowa jego światowej sprzedaży będą stanowić pojazdy elektryczne. W ubiegłym roku Volkswagen sprzedał na całym świecie 8,6 miliona pojazdów, z czego 452 900 to pojazdy elektryczne na baterie.

Dla porównania, Tesla sprzedała w zeszłym roku prawie milion pojazdów elektrycznych i otworzyła dwie nowe fabryki w 2022 r., które po pełnym zwiększeniu mają zwiększyć moce produkcyjne firmy o milion sztuk.

Obniżka: Akcje Tesli zamknęły się we wtorek o 9,3% i wyniosły 711,1 USD, według danych Benzinga Pro.