January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Dow Jones Futures Fall: Market Rally Runs Into China Wall; Tesla, Twitter Tumble On This

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły skromnie z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Zwyżka na giełdzie spadła od kluczowego oporu w poniedziałek w obliczu obaw o inflację i recesję, które przeniosły się na kluczowe dane gospodarcze, wraz z ponownymi obawami z Chin.
XNajwiększe straty odniósł w poniedziałek Nasdaq, który prowadził w zeszłym tygodniu wzrosty na głównych indeksach. Rentowności obligacji skarbowych pozostają odwrócone, ostrzegając o recesji.

Akcje chińskie były dużymi stratami, ponieważ powróciły ograniczenia Covid, a organy regulacyjne nałożyły grzywny na firmy technologiczne, w tym Alibaba (BABA).

Zapasy BABA i Li Auto (LI), która weszła w tydzień wokół punktów kupna, wycofała się w poniedziałek. Tymczasem, AstraZeneca (AZN) oraz Hershey (HSY) wypadł dobrze, odzwierciedlając skłonność do obrony.

Tesla (TSLA) i akcje TWTR spadły po tym, jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk przeniósł się pod koniec piątku, aby zakończyć przejęcie 44 miliardów dolarów na Twitterze. Świergot (TWTR) obiecał walczyć w sądzie o zamknięcie transakcji.

Towary Li Auto, Hershey i AZN są dostępne IBD 50. Hershey była poniedziałkowym magazynem dnia IBD. Nagranie wideo zamieszczone w artykule podkreśliło działania rynku i przeanalizowało akcje BABA, AstraZeneca i Hershey.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones straciły 0,4% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 spadły o 0,4%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,5%.

Ceny ropy naftowej spadły o 1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 2,97%.

Pamiętaj, że nocna akcja na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty obrót w następnej regularnej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Zwyżka na giełdzie spadła w poniedziałek, a główne indeksy zamknęły się blisko sesyjnych minimów.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,5% w poniedziałkowym obrocie giełdowym. Indeks S&P 500 spadł o 1,15%. Kompozyt Nasdaq spadł o 2,3%. Russell 2000 spadł o 2%.

Ceny ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadły o 0,7% do 104,90 USD za baryłkę, co jest bardzo zamożnym porannym minimem.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 11 punktów bazowych do 2,99%. Rentowność dwóch lat spadła o 5 punktów bazowych do 3,07%, po raz kolejny odwrócona na większej części krzywej dochodowości. Rentowność jednorocznych obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 2,99%, dopasowując się do stopy dziesięcioletniej.

ETF-y

Wśród najlepszych funduszy ETF, Innovator IBD 50 ETF (FFTY) stracił 1,3%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ATAK) spadła o 0,7%. Fundusz ETF dla rozszerzonego sektora oprogramowania iShares (IGV) cofnął się o 1,7%. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) zrezygnował z 2,4%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła o 1,65%, a Global X US Infrastructure Development ETF (WYBRUKOWAĆ) spadła o 0,4%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) spadła o 2,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 0,5%. Energy Select SPDR ETF (XLE) oraz fundusz ETF Financial Select SPDR (XLF) zrezygnował z 0,8%. Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV) przechylony o 0,25% niżej.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) sprzedał 6,9% i ARK Genomics ETF (ARKG) 5%. Akcje Tesli pozostają w czołówce wśród funduszy ETF Ark Invest.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Alibaba Stock

W weekend regulatorzy nałożyli grzywnę na Alibaba, Tencent (TCEHY) i kilku innym firmom technologicznym za nieujawnienie niektórych przejęć z przeszłości. Kary w wysokości 500 000 juanów były stosunkowo niewielkie, ale wzbudziły obawy, że walka Pekinu z gigantami technologicznymi jeszcze się nie skończyła.

Makau zamknęło na tydzień kasyna i większość firm, ożywiając obawy związane z restrykcjami China Covid.

Akcje Alibaba spadły o 9,4% o 109,57, zamykając się poniżej 21-dniowej średniej kroczącej po raz pierwszy od końca maja. W zeszły czwartek akcje BABA przesunęły się powyżej 200-dniowej linii i pokonały pewien opór powyżej poziomu 121, oferując agresywne wejście. Akcje spadły w piątek poniżej tych kluczowych poziomów.

Chociaż silny ruch powyżej szczytów z zeszłego tygodnia może być wykonalny, najlepiej akcje BABA utworzyłyby konsolidację powyżej 200-dniowej linii

Li Auto Magazyn

Akcje Li Auto spadły o 4% do 37,33. tuż poniżej 37,55 punktu kupna. Akcje są nadal znacznie rozszerzone z ich 50-dniowej linii. Możliwe, że akcje LI mogą tworzyć płytką podstawę na szczycie długiej, głębokiej konsolidacji. Ostatnie kilka tygodni można postrzegać jako uchwyt do bazy sięgającej aż do końca 2020 roku.

Magazyn AZN

Według analizy MarketSmith, akcje AstraZeneca spadły o 0,3% do 66,75 po flirtowaniu z 67,50 podwójnym dnem. Linia względnej siły dla akcji AZN, niebieska linia na przedstawionych wykresach, znajduje się tuż poniżej maksimum.

Hershey Stock

Akcje HSY wzrosły o 0,4% do 220,65, tuż poniżej 222,75 punktu kupna kubka z uchwytem. Chociaż zapasy obronne cieszą się obecnie popularnością, nie oznacza to, że są bezpieczne. Wiele gier z jedzeniem i napojami, w tym akcje Hershey, spadły 18 maja. Jednak akcje odbiły się od końca czerwca.

Piżmo vs. Saga na Twitterze

W obliczu wyrzutów sumienia Musk powiedział pod koniec piątku, że nie chce już kupować Twittera, co mocno sygnalizował przez ostatnie kilka miesięcy. Twitter powiedział, że umowa to umowa, zmuszając Muska do przejęcia 44 miliardów dolarów za akcję. Twitter zatrudnił do reprezentowania przedstawiciela prawa fuzji. Eksperci prawni twierdzą, że Musk ma słaby argument.

Akcje Twittera spadły w poniedziałek o 11,3% do 32,65, najniższego poziomu od połowy marca. Akcje TWTR osiągnęły najniższy od dwóch lat poziom 31,30 w dniu 24 lutego.

Po zamknięciu Twitter, za pośrednictwem swoich prawników, powiedział, że próba zakończenia przejęcia przez Muska jest „nieważna i bezprawna”.

Akcje Tesli, które nieznacznie wzrosły w pobliżu otwarcia, spadły o 6,55% do 701,99. Prawdopodobne jest, że część lub nawet większość poniedziałkowych strat odzwierciedla słabość rynku spowodowaną wzrostem i obawy Chin. Akcje TSLA spadły poniżej 50-dniowej linii po zamknięciu powyżej tego poziomu w piątek po raz pierwszy od dwóch miesięcy. Akcje również spadły nieco poniżej 21-dniowej linii.


Archiwalny rywal Tesli wchodzi w fazę produkcji nadbiegu


Analiza rajdów rynkowych

Biorąc pod uwagę wzrosty rynkowe do kluczowych poziomów w zeszłym tygodniu, poniedziałkowy odwrót nie był zaskakujący, zwłaszcza przy negatywnych informacjach z Chin i tak wielu kluczowych danych na bieżąco.

Nasdaq spadł z 50-dniowych i 10-tygodniowych średnich kroczących. które służyły jako główny opór w 2022 roku. Nie oznacza to, że ten test już się nie powiódł. Indeks może zatrzymać się wokół tych poziomów na kilka dni lub tygodni, zanim się przebije.

Nasdaq zamknął się nieco poniżej swojej 21-dniowej średniej kroczącej. S&P 500, Dow Jones i Russell 2000 również podcinają ten krótkoterminowy poziom.

Poza wiadomościami z Chin trudno jest być odważnym na obecnym poziomie, mając kluczowe wiadomości na bieżąco.

Oczekuje się, że środowy indeks cen konsumenckich pokaże, że inflacja nieznacznie wzrosła z majowego szczytu od 40 lat, który wyniósł 8,6%. Inflacja bazowa powinna się nieco schłodzić. W związku z wyraźnym spadkiem cen benzyny od szczytu z 14 czerwca oraz gwałtownym spadkiem cen surowców w ciągu ostatnich kilku tygodni, inflacja zasadnicza powinna się zmniejszyć. Nie jest więc jasne, jak rynki zareagują na czerwcowe dane o inflacji.

Podwyżka stóp Fed o 75 punktów bazowych pod koniec lipca wydaje się zablokowana, z niewielką szansą na pełny punkt procentowy. Realny wpływ będzie na wpływ na przyszłe podwyżki stóp Fed. Jednak decydenci dostaną jeszcze dwa raporty o CPI i zatrudnieniu przed wrześniowym posiedzeniem, a do listopadowego posiedzenia Fed będzie mnóstwo innych danych.

Tymczasem, JPMorgan Chase (JPM), Morgan Stanley (SM) oraz Linie lotnicze Delta (DAL) zgłosić wcześnie środę, z kilkoma innymi bankami i UnitedHealth (UNH) z beczki później w tygodniu.

Orientacja będzie kluczowa w obliczu szybkich zmian w gospodarce.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co zrobić teraz

Ponieważ rynek napotyka opór przed ważnymi wiadomościami gospodarczymi i korporacyjnymi, inwestorzy mogą nie chcieć zwiększać skromnej ekspozycji w bardzo krótkim okresie. Niektóre sektory działają, w szczególności defensywne lub defensywne nazwy wzrostowe, takie jak akcje HSY i AbbVie. Ale jeśli rynek mocno się odbije, defensywne nazwy mogą się wyprzedać lub pozostawać w tyle. Więc nie koncentruj się zbytnio na konkretnym sektorze lub temacie.

Inwestorzy mogą chcieć uzyskać częściowe zyski z ostatnich zwycięzców.

Czytaj The Big Picture każdego dnia, aby być na bieżąco z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @Ibd_ecarson do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostu do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj już dziś listy, narzędzia i analizy premium IBD