January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

devendra fadnavis: Brak „super CM” w Maharashtrze, mówi Devendra Fadnavis

Wiceminister Maharashtra Devendra Fadnavis powiedział w piątek, że w obecnym rządzie kierowanym przez Eknatha Shinde nie ma „Super CM”. Niektórzy przywódcy opozycji twierdzili, że chociaż Shinde jest szefem ministrów, to Fadnavis jest tym, który jest tym, który decyduje.

„W obecnym rządzie nie ma koncepcji tremendous CM. Mamy tylko jednego głównego ministra, którym jest Eknath Shinde. Pracujemy pod jego kierownictwem. Ale niektórzy ludzie nie mogą tego strawić. Powinni przyzwyczaić się do bycia w opozycji teraz”, powiedział lider BJP, przemawiając do dziennikarzy tutaj.

Fadnavis, który był głównym ministrem rządu kierowanego przez BJP w latach 2014-2019, musiał zaakceptować stanowisko zastępcy CM pod naciskiem naczelnego dowództwa partii po tym, jak BJP poparło Shinde, rebelianta Shiv Sena. Na inne pytanie Fadnavis powiedział, że nie ma potrzeby czytać zbyt wiele o jego wizycie u szefa Maharashtra Navnirmana Sena, Raja Thackeray wcześniej tego dnia.

„W Maharasztrze mamy kulturę przestrzegania etykiety politycznej. On (Raj Thackeray) był chory i złożyłem mu wizytę. Co w tym jest tak politycznego?” powiedział lider BJP. Uderzając w poprzedni rząd kierowany przez Uddhava Thackeraya, Fadnavis powiedział: „Ostatnie posiedzenie gabinetu tego rządu zostało zwołane po tym, jak gubernator poprosił go o udowodnienie większości. Spotkanie było nielegalne i podjęto decyzje o zmianie nazw miast Aurangabad, Osmanabad i Navi Mumbai Airport podczas ich wychodzenia. Będziemy ratyfikować decyzje na następnym posiedzeniu gabinetu, ponieważ jesteśmy w większości”.