January 28, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Członek parlamentu otrzymuje rachunek za prąd w wysokości 3419 rupii crore, hospitalizowany

Priyanka Gupta, mieszkanka Gwalior w Madhya Pradesh, doznała szoku, gdy otrzymała rachunek za prąd o wartości 3 419 crore, z powodu którego zachorował jej teść.

Zarządzana przez rząd firma energetyczna Madhya Pradesh obwiniła „ludzki błąd” i wystawiła skorygowany rachunek na 1300 jenów, ku uldze zaniepokojonej rodzinie Gupta, która jest mieszkańcami kolonii Shiv Vihar w mieście.

Mąż pani Gupty, Sanjeev Kankane, powiedział, że jego ojciec zachorował po tym, jak zobaczył ogromne kwoty na rachunkach za energię elektryczną dla krajowego zużycia w lipcu.

Ustawa, opublikowana 20 lipca, została zweryfikowana przez portal firmy Madhya Pradesh Madhya Kshetra Vidyut Vitran Corporation (MPMKVVC), ale uznano ją za poprawną.

Projekt ustawy został później skorygowany przez państwową spółkę energetyczną, powiedział Kankane.

Dyrektor generalny MPMKVVC, Nitin Manglik, obwiniał błąd człowieka za ogromny rachunek za energię i powiedział, że podjęto działania przeciwko zainteresowanym pracownikom.

„Pracownik wprowadził numer konsumenta w miejsce jednostek zużytych w oprogramowaniu, w wyniku czego rachunek był wyższy. Skorygowany rachunek w wysokości 1300 jenów został wystawiony na konsumenta energii” – powiedział.

Deputowany minister ds. energii Pradyuman Singh Tomar powiedział dziennikarzom, że błąd został naprawiony i podejmowane są działania przeciwko pracownikowi, którego to dotyczy.