January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Cultivating A Culture Of Inclusion (7 Amazing Strategies!)

Współczesne organizacje kładą duży nacisk na zaangażowanie i doświadczenie pracowników. W rzeczywistości stały się one obecnie modnymi słowami we współczesnym świecie korporacji. To wspaniałe, że organizacje są bardziej zorientowane na pracowników niż kiedykolwiek wcześniej. Czy akceptujesz również tę zmianę paradygmatu?

Poza tym, mówiąc o najnowszych trendach w miejscu pracy, kultura integracji i różnorodności kwitnie w ogromnym tempie. Pracodawcom zależy na tworzeniu integracyjnego środowiska pracy, które wydobywa z każdego to, co najlepsze.

W tym celu są bardziej niż chętni, by pójść o krok dalej i poszukać nieszablonowych pomysłów. Jak bardzo możesz być kreatywny, aby promować większą integrację w swojej organizacji?

Cóż, do tego potrzebna jest nie tylko kreatywność, ale także systematyczne podejście. Ten blog przedstawia różne sposoby promowania zwiększonej integracji w miejscu pracy.

Blog przedstawia kilka praktycznych strategii, które mogą dodać ogromną wartość do twoich poszukiwań. Zobaczmy więc, jak skutecznie zintegrować jedno z najważniejszych trendy biznesowe w 2022 r..

Niesamowite strategie kultywowania kultury integracji

Oto niektóre z niesamowitych strategii kultywowania kultury integracja i różnorodność w miejscu pracy:

Niesamowite strategie kultywowania kultury integracji

1. Promuj większą przejrzystość

Kluczem do stworzenia integracyjnego miejsca pracy jest to, aby Twoi pracownicy czuli, że należą do miejsca pracy.

Kiedy niosą ze sobą silne poczucie przynależności i integracji, poprawiają się ich wyniki. W rzeczywistości, jak twierdzi Deloitte, silne poczucie przynależności do miejsca pracy może poprawić wydajność pracy o 56 procent. Znałeś już tę ciekawostkę?

Jednak przejrzystość jest niezbędna, aby pracownicy poczuli poczucie włączenia i przynależności. Według Forbesa ponad 50 procent pracowników uważa, że ​​ich organizacje ukrywają informacje. Powiedziawszy to, czują również, że powoduje to poczucie wykluczenia i wpływa na ich motywację.

Dlatego jeśli chcesz stworzyć bardziej integracyjne miejsce pracy, przejrzystość musi znajdować się w epicentrum kultury Twojej firmy.

Skuteczna wymiana informacji między pracownikami na różnych poziomach sprzyja większej spójności i zaufaniu. Poza tym będziesz rozbawiony, wiedząc, że zaufanie może prowadzić organizacje do niesamowitych rzeczy.

Na poparcie tego, Harvard Business Review ujawnia, że ​​w firmach o wysokim zaufaniu zaangażowanie pracowników jest o 76 procent wyższe. Ponadto w firmach cieszących się dużym zaufaniem pracownicy wykazują o 50 proc. wyższą produktywność io 29 proc. większą satysfakcję.

Wow, pojedyncza cnota zaufania może mieć tak duży wpływ na zaangażowanie pracowników i sukces organizacyjny. Fascynujące, delikatnie mówiąc, prawda?

Najważniejsze jest to, że przejrzystość i zaufanie są niezbędne dla integracyjnego miejsca pracy. Promując większą przejrzystość, budujesz wysokie zaufanie w miejscu pracy. To zaufanie dalej prowadzi do większej integracji w miejscu pracy i większe zaangażowanie pracowników.

2. Spraw, aby podejmowanie decyzji było bardziej integracyjne

Innym prostym i skutecznym sposobem na stworzenie integracyjnego miejsca pracy jest zaangażowanie pracowników w podejmowanie decyzji.

To, czy zastosujesz ich sugestie, czy nie, to zupełnie inna sprawa. Powinieneś jednak przynajmniej dać im możliwość wyrażenia swoich opinii, pomysłów i perspektyw.

Czujemy się o wiele bardziej akceptowani i cenieni, kiedy mamy prawo do swobodnego dzielenia się naszymi przemyśleniami i opiniami, prawda? Czujemy, że należymy do tego środowiska i wydobywa z nas to, co najlepsze.

Podobnie, gdy zasięgasz opinii swoich pracowników, czują się pewniej. Poczują, że są wartościową częścią organizacji i będą zaangażowani w dokonywanie pozytywnych zmian.

To zwiększone zaufanie i lojalność wobec pracowników jeszcze bardziej wydobędzie z nich najlepsze innowacje. W ten sposób możesz poprowadzić swoją organizację do niesamowitych rzeczy dzięki zwiększonej spójności.

3. Oferuj spersonalizowane nagrody

Znamy już korelację między uznaniem pracowników a wydajnością pracowników. W rzeczywistości nagrody i świadczenia pracownicze są kluczowymi elementami zarządzania wydajnością. Jednak dla większej integracji i zaangażowania, oferowanie spersonalizowanych nagród może być świetnym pomysłem.

Żyjemy w czasach, w których istnieje duże zapotrzebowanie na personalizację. Niezależnie od tego, czy jest to doświadczenie klienta, czy doświadczenie pracownika, każdy pragnie personalizacji. Jak jednak naprawdę działa personalizacja w nagrodach pracowniczych?

Spróbujmy wziąć przykład, aby to zrozumieć. Załóżmy, że w dowód uznania dajesz swoim pracownikom toster. Tak, oczywiście, poczują się docenieni, ale na pewno nie będą mogli odnieść się do nagrody, prawda?

Jeśli jednak nagradzasz pracowników, którzy uwielbiają oglądać upijanie, subskrypcjami Netflix, będzie to dla nich bardzo wiele znaczyło. Będą zadowoleni z faktu, że rozumiesz ich preferencje i chętnie je realizujesz. Kto w końcu potrzebuje tostera jako nagrody?

Wprowadź programy mentorskie

4. Wprowadź programy mentorskie

Pracownicy zawsze mają podstawowy zestaw oczekiwań wobec swoich organizacji. Wśród nich duże znaczenie ma oczekiwanie możliwości uczenia się i awansu. Szczególnie dla pracowników z pokolenia Z i pokolenia Z, nauka i rozwój w miejscu pracy ma ogromne znaczenie.

Aby potwierdzić, jak twierdzi Lorman, uczenie się w miejscu pracy jest priorytetem dla prawie 90 procent millenialsów. Kiedy każdy otrzymuje sprawiedliwy udział w możliwościach uczenia się i rozwoju, czuje się włączony. W przeciwnym razie, jeśli w miejscu pracy występuje uprzedzenie lub faworyzowanie, ludzie czują się wykluczeni.

Powiedziawszy to, jako lider musisz zadbać o stworzenie naturalnego środowiska uczenia się. Poza tym środowisko to powinno również promować bezstronne możliwości awansu dla wszystkich.

W tym celu wprowadzenie programów mentoringu w miejscu pracy może być niesamowitym pomysłem. Faktycznie, spostrzeżenia ujawniają, że ponad 80 procent firm z listy Fortune 500 prowadzi przemyślane programy mentorskie. To wyjaśnia, że ​​większość liderów biznesu widzi wielką obietnicę w programach mentoringu, aby stworzyć kulturę integracyjną.

Poza tym prawdą jest również, że pracownicy czują się znacznie bardziej komfortowo w układach mentor-podopieczny. Oczywiście Twoi pracownicy będą bardziej komfortowo szukać wskazówek od Ciebie, gdy będą postrzegać Cię jako mentora, a nie szefa.

To powiedziawszy, aby ułatwić efektywne podnoszenie i przekwalifikowywanie, możesz wprowadzić przemyślane programy mentorskie w miejscu pracy. Poza tym możesz również wprowadzić programy mentorskie w zarządzaniu stresem, budowaniu pewności siebie, dobrym samopoczuciu psychicznym i innych osobistych problemach pracowników.

Kiedy pomagasz pracownikom w rozwoju osobistym poprzez programy mentorskie, odwzajemnią się oni większym zaangażowaniem zamiast tak wszechstronnego włączenia

5. Celebruj różnorodność w miejscu pracy

Różnorodne organizacje robią wielkie postępy w świecie korporacji. W rzeczywistości różnorodność i integracja są bezpośrednio powiązane z korzyściami biznesowymi. Jak na McKinsey & Companyróżne organizacje mają o 35 procent większą szansę na osiągnięcie lepszych wyników niż ich odpowiedniki.

Jednak w tym celu musisz celebrować różnorodność w sposób holistyczny i iść o krok do przodu, aby połączyć różnorodność z włączeniem. Jeśli chcesz stworzyć otwarte miejsce pracy, świętuj swoich ludzi, ich unikalną tożsamość i ich wkład w organizację. W tym celu możesz celebrować swoich ludzi za pośrednictwem wewnętrznych biuletynów, a nawet mediów społecznościowych.

Jeśli ktoś pochodzi z mniejszości, domyślnie będzie miał pewną niepewność. Będą mieli ciągłe poczucie wykluczenia z mainstreamu.

Ale kiedy celebrujecie ich, ich wiarę, ich święta i ich perspektywy, zrobi to tak niesamowitą różnicę. W ten sposób możesz promować większą integrację i spójność w swojej organizacji.

6. Twórz mechanizmy ciągłej informacji zwrotnej

Wspomnieliśmy powyżej, jak pracownicy chcą się uczyć i rozwijać zawodowo. Ale czy uczenie się może istnieć bez skutecznego i regularnego dzielenia się informacjami zwrotnymi? Tworzenie kultury o wysokiej wydajności wymaga ciągłego dzielenia się opiniami.

Kiedy menedżerowie i przełożeni dzielą się skutecznymi informacjami zwrotnymi ze swoimi podwładnymi, promuje to ciągłe dzielenie się wiedzą. Ponadto, gdy podwładni widzą, jak ich seniorzy dodają wartości do ich nauki, czują się bardziej akceptowani w miejscu pracy.

Poza tym, gdy pracownicy otrzymują pozytywną informację zwrotną, również czują się docenieni. W ostatecznym sensie zarówno uznanie, jak i akceptacja przyczyniają się do większej integracji.

7. Pielęgnuj kulturę empatii

W świecie korporacji po pandemii znaczenie empatii jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Poza tym dla większości pracowników empatia jest kluczowym aspektem ich lojalności wobec organizacji i motywacja w miejscu pracy.

Pozwól, że zadamy Ci proste pytanie. Czy czułbyś się włączony w środowisko, w którym ludzie nie doceniają i nie rozumieją twoich emocji?

Czy czułbyś się dobrze w towarzystwie ludzi, którzy nie okazują szacunku dla twoich uczuć? Najprawdopodobniej nie uzyskasz takiej atmosfery w takim środowisku.

Jednak gdy jesteś w pobliżu ludzi, którzy cenią i szanują twoje uczucia, poczujesz się akceptowany. To samo dotyczy Twoich pracowników w odniesieniu do ich integracji w miejscu pracy. Kiedy ich seniorzy i współpracownicy okażą im empatię, poczują się uwzględnieni.

Poza tym warto zauważyć, że zgodnie z Rozwoj biznesowyponad 75 proc. pracowników uważa, że ​​ma wyższą motywację podczas pracy w empatycznej organizacji. To wyjaśnia, że ​​empatia to nie tylko wspieranie kultury integracyjnej.

Korzyści płynące z empatii wykraczają daleko poza to i mogą dodać ogromną wartość do sukcesu organizacji.

Jako lider musisz dawać przykład i wykazywać większą empatię. Aby stworzyć naturalną kulturę empatii, która wzmacnia integrację, musisz modelować empatię dla swoich pracowników. To tutaj zostanie wystawiona na próbę twoja zdolność do przewodzenia przykładem.

Jak stworzyć integracyjne środowisko pracy?

Jak stworzyć integracyjne środowisko pracy?

Oto strategie, które pomogą Ci zbudować integracyjne środowisko pracy:

  • Promuj większą przejrzystość.
  • Spraw, aby podejmowanie decyzji było bardziej integracyjne.
  • Oferuj spersonalizowane nagrody.
  • Wprowadź programy mentorskie.
  • Świętuj różnorodność w miejscu pracy.
  • Twórz mechanizmy ciągłej informacji zwrotnej.
  • Pielęgnuj kulturę empatii.

Podsumowując, organizacje integracyjne mogą osiągać znacznie lepsze wyniki niż ich odpowiedniki. Integracja może być podstawą wielkich rzeczy, które dzieją się w organizacji. Jednak w tym celu musisz sprawić, by integracja stała się integralną częścią środowiska pracy.

Dzięki powyższym podejściom do promowania większej integracji możesz osiągnąć to samo z rozróżnieniem. Nadszedł więc czas, aby wykluczyć szanse i stworzyć bardziej integracyjne miejsce pracy niż kiedykolwiek wcześniej.