February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Cathie Wood’s ARKK odnotowuje najdłuższą passę napływów od ponad roku

(Bloomberg) – Flagowy fundusz Cathie Wooden odnotował najdłuższą passę wpływów od ponad roku, walcząc z spadkiem spowodowanym podwyżkami stóp procentowych.

Najczęściej czytane z Bloomberg

Zgodnie z danymi zebranymi przez Bloomberg, inwestorzy przelali pieniądze na fundusz Ark Innovation ETF o wartości 9,5 miliarda dolarów (znak ARKK) przez osiem dni z rzędu, a suma wyniosła 639 milionów dolarów. Ostatni raz tak długi okres napływu gotówki miał miejsce w marcu 2021 r., około miesiąc po osiągnięciu przez fundusz szczytu.

Podczas gdy pobór gotówki przewyższa 1,4 miliarda dolarów, które fundusz zwabił podczas wcześniejszej passy napływów tej długości, napływ pieniędzy sygnalizuje przekonanie inwestorów do Wooden. Fundusz ETF wzrósł w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 14%, ale od szczytu nadal traci ponad 70%, ponieważ znajduje się pod presją gorącej inflacji i podwyżek stóp Rezerwy Federalnej.

Wood nadal podwaja swoją strategię opartą na innowacjach, nawet gdy niektóre z jej głośnych zakładów, takich jak Coinbase World Inc., największa amerykańska giełda kryptowalut, przeszły w tym roku brutalne problemy.

Przeczytaj więcej: Cathie Wood po prostu kupuje Coinbase i uzyskuje więcej wpływów

Ponieważ spekulacyjne akcje spółek technologicznych ulegają zniszczeniu podczas wyprzedaży, inni emitenci ETF również dostrzegają możliwości w obecnych warunkach i idą w ślady Wooda. AOT Advancement and Innovation ETF (ticker AOTG) ma wkrótce znaleźć się na liście. IndexIQ uruchomił również niedawno dwa wzrostowe fundusze ETF.

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

©2022 Bloomberg LP