February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Buy the Dip in These 3 Mid-Caps

Ostatni rok, “kup dip” była bardzo skuteczną strategią handlową. Za każdym razem, gdy giełda spadała, w końcu osiągała nowe szczyty.MarketBeat.com – MarketBeat

W amerykańskiej strefie średniej kapitalizacji trwało to do listopada 2021 r. Od tego czasu indeks S&P 400 notował znacznie więcej spadków. Ale jak niezbalansowany talerz imprezowy, nie ma wystarczającej liczby żetonów.

W odwróceniu tego, do czego przyzwyczaili się inwestorzy, spadki rynkowe w 2022 roku poszły w ślad za głębszymi spadkami. W piątek mid-cap benchmark spadł do najniższego poziomu od grudnia 2020 roku.

Strategia „Sell the rip” przejęła zwycięską strategię w 2022 roku. Wszelkie pozory rajdu rynkowego zostały zdmuchnięte przez krótkoterminowe zyski.

To sprawiło, że niegdyś pewne podejście polegające na kupowaniu przez zanurzenie stało się o wiele bardziej wątłym pomysłem. To nie znaczy, że manewr jest martwy. Oznacza to po prostu, że inwestorzy muszą być znacznie bardziej selektywni.

Bycze podstawy i wsparcie techniczne sugerują, że inwestorzy powinni włożyć trochę żetonów w te trzy spadki o średniej kapitalizacji.

Czy akcje Alaska Air Team są wyprzedane?

Alaska Air Team, Inc. (NYSE: ALK) został uziemiony w prawie 50% od szczytu po Covid. W miarę zbliżania się do końca trzeciego miesiąca z rzędu, warunki wyprzedaży zaczynają się pojawiać.

Cena akcji samolotu spadła ostatnio poza dolną granicę Bollingera do poziomu poniżej 40 USD, poziomu niewidzianego od końca 2020 r. Odczyt wskaźnika siły względnej (RSI) poniżej 30 również wskazuje na ekstremalny ruch spadkowy, który prawdopodobnie zostanie skorygowany.

Do korekty może doprowadzić przyszły miesiąc, który zapowiada się na dobry raport. Zarząd radykalnie podniósł swoje perspektywy wzrostu przychodów w drugim kwartale, co jest odzwierciedleniem silnej atmosfery popyt na podróż i korzystne ceny biletów. W porównaniu z wynikami za 2019 r. przychody w II kwartale wzrosły o 12% do 14%. W punkcie środkowym to dwukrotnie więcej niż poprzednia prognoza.

Rynek jednak postanowił skupić się na podwyższonych kosztach paliwa i groźbie strajku pilota w Alaska Air. Jednak ze względu na spadające ceny ropy naftowej po podwyżce stóp Fed i podobno postępujące negocjacje w sprawie umowy pilotażowej, obie kwestie powinny sprowadzać się do krótkoterminowych turbulencji.

Co to jest dobra stopa odbicia dla budowniczych domów?

Podobnie jak inni producenci domów, był to trudny rok dla Skyline Winner Corporation (NYSE: NIEBO). Rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych wraz z podwyższonymi kosztami drewna i płac ściągnęły do ​​piwnicy jeden z najgorętszych sektorów ubiegłego roku.

Skyline Winner brał udział w dekoniunkturze, ale stopień, w jakim to się zmieniło, nie zgadza się. To nie jest zwykła firma budowlana. Specjalizuje się w produkowanych i modułowych domach, które zapewniają schronienie dla rodzin, seniorów, pracowników i sektora hotelarskiego.

Zamieszkanie w tym obszarze rynku mieszkaniowego wiąże się z zaletami, które na obecnym rynku stają się coraz bardziej istotne. Przy wciąż ograniczonej podaży mieszkań produkowane przez Skyline budynki stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego 6-miesięcznego okresu oczekiwania związanego z nową budową. A ponieważ domy są budowane w scentralizowanych zakładach produkcyjnych, a nie na miejscu, koszty pracy są zwykle znacznie niższe. Dzięki temu ceny domów są znacznie bardziej przystępne dla potencjalnych nabywców, co zyskuje na wartości w środowisku rosnących stawek.

Skyline Champion był na giełdzie za 85 dolarów sześć miesięcy temu. Teraz handel w połowie lat 40 i z wieloma wskaźnikami technicznymi wskazującymi na wyprzedane warunków, jest to bardziej przystępny czas na zbudowanie pozycji.

Czy zapasy jubilerów sygnetów zapewniają dobre zarobki?

Sygnet jubilerski Minimal (NYSE: SIG) cena akcji została obniżona o połowę od listopada 2021 r. Fakt, że spadający wolumen obrotu był stosunkowo łagodny, wskazuje na nieunikniony powrót.

Wiodący sprzedawca biżuterii i zegarków dobrze przystosował się do wyzwań związanych z pandemią. Nie tylko czerpie korzyści ze stłumionego popytu na zaręczyny i obrączki, ale ma też wschodzący kanał e-commerce, który nie istniał trzy lata temu. Phase po raz kolejny olśnił w wynikach pierwszego kwartału i potwierdził, że konsumenci coraz bardziej komfortowo kupują biżuterię przez World wide web.

Pomimo wielokanałowego rozmachu w biznesie, akcje Signet nie zabłysły w 2022 roku. Rosnące obawy o wpływ szalejąca inflacja w sprawie uznaniowych wydatków spowodowało, że kierownictwo przyjęło ostrożne stanowisko w sprawie wytycznych. To z pewnością może utrzymać presję na akcje do końca roku.

Jednak gdy nadejdzie sezon zysków, prawdopodobnie pojawią się promyki nadziei. To dlatego, że Signet zwykle przewyższa oczekiwania dotyczące zysków, wywołując znaczące wzrosty. Na początku tego miesiąca akcje zanotowały większe luki w dużych wolumenach po kolejnym lepszym niż oczekiwano wyniku finansowym. Później upadł wraz z resztą rynku.

Tak więc, dopóki krążą obawy o inflację i dominować będzie mentalność „sprzedaj zniżkę”, cykliczne marki konsumenckie, takie jak Signet Jewelry, będą miały trudności z uzyskaniem trwałych wzrostów. Ostatecznie 50 USD będzie postrzegane jako świetna długoterminowa okazja do zakupu W międzyczasie akcje mogą być błyszczącą grą o zyski.